آماده سازی کولر آبی برای فصل گرما انولع

فراهم سازی کولر آبی به جهت فصل گرما
کولر آبی

بازدهی خنکی همین نوع نیز نظیر پیشین ۷۵٪ است. به کارگیری از پد سلولزی بجای پوشال در ادامه کولر های آبی، بدلیل خواص جذب عمده آب نسبت به پوشال و همینطور قرارگیری لایه های منظم، موج دار و یکنواخت سلولز در ادامه کنار هم، توزیع یکنواخت آب بر بر روی پد سلولزی و در ادامه عاقبت وجود بیشترین مرحله تماس اثر گذار فی مابین هوای عبوری و مرحله مرطوب پد سلولزی، منجر تولید خنکی عمده (حدود 2 تا 3 مرتبه سانتیگراد عمده از کولرهای با پوشال) و عدم انتقال ذرات معلق هوا و باکتری ها به درون شبکه کولر می گردد.

هر دو طریقه هوادهی در ادامه کولر آبی پوشالی و کولر آبی سلولزی تعبیه شده است. کولرهای پوشالی امکان خنک نمودن فضاهای میانگین و تقریبا وسیع را دارند.

همین کولرها میتوانند در ادامه تام فضاهای خانگی، اداری، تجاری و صنعتی گزینه به کارگیری قرار بگیرند و زیرا میزان و ظرفیتهای متنوعی دارند، به جهت خنک نمودن فضاهای گوناگون مطلوب هستند.

همانطور که اشاره کردیم کولرهای متحرک به جهت فضاهای ریز و نوع اثبات به جهت محیطهای وسیع مطلوب هستند. به نحوی که چنانچه گنجایش ذیل خیس یا این که بالاتری را نسبت به محفظه تعیین کنید، منجر به وجود وارد شدن ایراداتی به جهت دستگاه می شود.

او‌لین توصیه به جهت کارگزاشتن کولر آبی جایی هست که کاهش در ادامه معرض آفتاب مستقیم باشد ،حتی المقدور در ادامه سایه در ادامه ساعت ها اوج حرارت هست یا این که از سایه بانی به جهت کولر به کارگیری شود همین دستور موجب بازدهی فی مابین 15 تا 20 % عمده میگردد و می توان دمای محفظه را به میزان متعددی کمتر داد.

مخزن همین دستگاه یا این که به شکل دستی مالامال میگردد و یا این که امکان اتصال مستقیم به شلنگ و شیر آب را دارد.

آن ها شامل بدنهی کولر، دریچهها، شیر تخلیه، پوشال و کانال آبرسانی میباشند. مخزن همین کولر یا این که به شکل دستی مالامال می شود و یا این که امکان اتصال مستقیم به شلنگ و شیر آب را دارد.

او‌لین توصیه به جهت محل کارگزاشتن کولر ،جایی می باشد که کاهش در ادامه معرض آفتاب مستقیم باشد ،حتی المقدور در ادامه سایه به جهت کاهش نمودن حرارت در ادامه ساعت ها اوج حرارت یا این که از سایه بان به جهت کولر آبی به کارگیری شود همین دستور موجب بازدهیبین 15الی 20 % عمده میگردد و می اقتدار دمای محفظه را به میزان متعددی کمتر دهد.

به جهت خرید اشکال کولر آبی برفاب میتوانید به طور مستقیم از وب سایت برفاب مبادرت نمایید و یا این که همین کولرها را از دیجیکالا پیشنهاد دهید، همینطور فروشگاههای دارای فروش اسباب خانگی، یکی از دیگر از مرکزها فروش کولرهای آبی برفاب هستند.

تسمه موتور: همانطور که گفته شد، تسمه موتور به جهت انتقال نیروی الکتروموتور به پولیهای ریز و وسیع به کارگیری میشود. وظیفه حرفه های اکسیال در ادامه همین سیستم سرمایشی دمیدن یا این که در ادامه اورجینال انتقال هوای خنک شده خروجی از پد ها وپوشال ها به محفظه بیرون از کولر است.

در ادامه کولر آبی سلولزی به جای پوشال از پد سلولزی متراکم به کارگیری شده هست که مزایای همین گونه پد نیاز به ردوبدل سالانه ندارند و از ورود گرد و غبار به درون بدنه ی کولر آبی و در ادامه غایت به محفظه منزل خودداری می نمایند همینطور آب بیشتری جذب می نمایند و سرمای بیشتری به محفظه می دهند .

از مزایای کولر هوادهی از بالا همین هست که می تواند از هر چهار جهت هوا را به جهت خنک سازی مکش کند و در ادامه حوزه شبکه کشی هم زیاد امداد کننده به جهت سازندگان است.

کولر آبی صنعتی مهم مقدار هوادهی عمده ، اقتدار و پرتاب هوای بیشتری نسبت به کولر های خانگی دارااست و به جهت مکان هایی نظیر کارگاه های صنعتی ، تالار های ورزشی ، مرکزها تجاری ، مدرسه ها و کالج ها که به سرمایش بیشتری نیاز است کاربرد دارا هستند .

به کارگیری از پد سلولزی کولر: او‌لین و موثرترین خط مش به جهت از فی مابین بردن شوره کولر آبی همین هست که، اذن گرفتن شوره را به کولر ندهیم.

مزیتهای همین دستگاهها به مرور دوران منجر شد که کولرهای سلولزی با کولرهای پوشالی جایگزین شوند و طرفداران بیشتری پیدا کنند.

همین معایب منجر شد تا تولیدکنندگان کولر آبی سلولزی را طراحی نمایند که واسطی یکدست دارااست و هیچکدام از مشکلات کولرهای پوشالی را تولید نمیکند.

از طرف دیگر صفحههای سلولزی موجود در ادامه همین کولرها، نسبت به پوشال استمرار بیشتری دارااست و می توان آن ها را هر چهار تا پنج سال یکبار ردوبدل کرد، همین مسئله هم هزینههای مراقبت از کولر سلولزی را کمتر میدهد.

به کنار کولر بروید وبه پوشال ها اعتنا نمایید. امکان طراحی به شکل پرتابل ، قایلبت کارگزاشتن در ادامه بالکن یا این که سقف مرکزها تولیدی و صنعتی ، قابلیت به کارگیری از مواد یگانه درمخزن آب کولرها نظیر مواد ضد عفونی کننده از خصوصیت های کولر صنعتی اکسیال می باشد .

کولرهای آبی اشکال متفاوتی دارا هستند که بعضا از آن ها را می توان در ادامه منزل کارگزاشتن کرد و بعضا از کولرها پرتابل یا این که قابل حمل میباشند و می توان آن ها را به هر جایی برد.

دمای ایده آلی را به جهت به دور های تند و یا این که نماید کولر نمی اقتدار تعیین کرد. پیشنهاد ما‌درها به جهت این که در ادامه دوران و هزینه خویش صرفه جویی نمایید همین هست که به پیشنهاد های کارشناسان ما‌درها اعتنا بفرمائید.

آشنایی همین مناطق ،شما را عمده با سازوکار همین دستگاهها آشنا می کند و خوبتر میتوانید آن ها را خدمت کنید. همانطور که گفتیم، برندهای اکثری در ادامه زمینه کولر آبی اندک مصرف کار می‌کنند و مدلهای متنوعی را راهی بازار میکنند.

در ادامه وب سایت تیم تخصصی دماتجهیز، داده ها فنی آبادی ها نوع از اشکال کولر آبی ، از برندهای دارای با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما دوستان از حساس عالی خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.

زمان شفاف نمودن کولر آبی اضطراری هست پنجره آشپزخانه و یا این که یکی از از اتاق ها به میزان ای که موجب تخلیه هوای محل ورود از روزنه های کولر به درون آپارتمان گردد و همینطور تهویه هوای آشپزخانه مقداری، گشوده گذارده شود.

همین کولرها نیز به صورت سلولزی و نیز پوشالی ایجاد میشوند، البته مدلهای سلولزی دردسر کمتری دارا هستند و متداولتر هستند.

به جهت نمونه به جهت ردوبدل پوشال کولر هزینه ای که می بایست پرداخت شود چیزی فی مابین 5000 تا 15000 تومان هست و همین ارزش ها با اعتنا به پوشالی که متناسب با بعدها کولر خذیداری می کنید، مختلف خواهد بود.

نیازی به ردوبدل پوشال ندارند و از همین حیث مقرون به صرفه هستند. صرفا در ادامه مواقعی قابل به کارگیری می باشند که هوای خنک آن ها از دهانه خروجی هوای کولر مستقیما و سوای شبکه کشی به فضای گزینه حیث دمیده شود.

بعدها یک کولر نشاندهندهی گنجایش آن هم میباشند. شفاف وخاموش شدن آراسته موتور نشانگر وجود اورلود سروصدا خط مش سیم مشترک موتور ویا درون آن (موتور ) میباشد.

امکان دیگری که به کولرهای آبی بیشتر شده است، نشانگر ردوبدل پوشال می باشد که هر دوران پوشال ها نیاز به ردوبدل داشته باشند، با همین علامت گر به شکل اخطاری می توانید آگاه شوید.

کولرهای آبی ثابت، از حیث طرز خنک کنندگی هوا، به دو گونه کلی کولرهای آبی عادی (با پوشال) و کولرهای آبی سلولزی تقسیم می شوند.

در ادامه کولر آبی سلولزی به جای پوشال از پدهای سلولزی به کارگیری میشود که بدلیل پیوستگی جرم سلولز نسبت به پوشال تامین هوای خنک در ادامه کولرهای سلولزی به شکل خوبتر و پیوستهتری انجام میپذیرد.

هیچوقت انجام همین نوع امور را به اشخاص معمولی و اندک تجربه نسپارید که خطرات جبران ناپذیری را در ادامه پی خواهد داشت!

میزان مرغوب بودن شبکه کشی کولر آبی به وسیله مواقعی از گزاره حرارت محیط، نداشتن نشتی، مقدار صدای تولیدی، شتاب انتقال باد، افت اصطکاک و فضای اجرا انتخاب میشودبرای وصال به یک شبکه کشی اصولی، می بایست انشعاب گیری در ادامه کانالها به صدق انجام شود و در ادامه موقعیتهای صدق از زانوییها به کارگیری شود.

همین تسمه، وظیفهی انتقال نیروی مکانیکی ایجاد شده به وسیله الکتروموتور به محور حرفه را دارد. چنانچه پارچه برزنتی کولر نیز در گیر ترکیدگی شده باشد باد کولر به هدر رفته و به درون شبکه وارد نمی شود.

زیرا، کولر آبی در ادامه اشکال گوناگون با گنجایش های هوادهی متمایز ایجاد و عرضه می شود، و شما می بایست قبل از مبادرت به خرید کولر آبی، متراژ و کاربری محفظه خویش را در ادامه حیث داشته باشید، تا بتوانید تعیین درست و صدق در ادامه نوع و گنجایش هوادهی کولر آبی، با ارزش مطلوب داشته باشید.

به کارگیری از همین گونه کولر آبی بدلیل گنجایش هوادهی بالا در ادامه مکان هایی با متراژ وسیع عملکرد دارا هستند و به لطف می توانند هوای اتاق را خنک و مطبوع نمایند.

کولر آبی را بر شالوده گنجایش آن ها شناسایی میکنند؛ ممکن است کلمه کولر 5500 به گوشتان خورده باشد؛ مراد از همین کلمه به این معنی که گنجایش هوادهی کولر 5500 فوت مکعب در ادامه دقیقه است.

گنجایش کولر را با اعتنا به متراژ فضای گزینه حیث تعیین کنید. به جهت خرید کولر آبی می بایست اشکال همین متاع را بشناسید و دستگاهی را تعیین نمایید که به جهت فضای گزینه حیث شما مطلوب است.

به جهت این توصیه می شود که به جای به کارگیری از پوشال از کولرهای با پد سلولزی به کارگیری نمایید. آب به شکل همگن و یکنواخت در ادامه همهی قسمتهای پد سلولزی پخش میگردد و به واسطهی گیرایی یا این که سنگینی آب، پدها در گیر کمتر بازدهی نمیشوند.

پد سلولزی نیز شوره و رسوب نمی گیرد و نیز بازدهی بالاتری به جهت خنک نمودن محفظه دارد. همینطور فساد پمپ آب هم مانع از انتقال آب شده و کولر به لطف محفظه را خنک خواهد کرد.

کابل رابط چهارسیم: به جهت انتقال الکتریسیته از دکمه به سمت کولر از کابل رابط چهار سیم به کارگیری می شود. کولرهای آبی آبسال مهم 2 سال گارانتی محصول، 5 سال گارانتی الکتروموتور به جهت همه مدلها و علاوه بر ضمانتهای ذکر شده، مهم 5 سال ضمانت موفقیت الکتریکی و دکمه در دست گرفتن الکترونیک به جهت کولرهای اندک مصرف بوده و از سرویس ها پس از فروش کمپانی آبسال در ادامه سراسر مملکت بهره مند می باشند. This c on᠎tent has be᠎en do᠎ne  with the he​lp of GSA Conte​nt Gen erator D​em​over sion !

2. پس از اتمام فعالیت و شفاف نمودن کولر، با شنیدن هر نوع صدای غیرعادی، سرعت بالا دکمه کولر را خاموش کنید.

موضوع دیگری که به زمان خرید کولر آبی می بایست مد حیث بگیرید، آفتاب گیر بودن یا این که نبودن دیوارها می باشد.

بعدها همین کولرها به نسبت مدلهای ثابت، زیاد کوچکتر بوده و از وزن کمتری هم برخوردار هستند. خصوصا همین مساله در ادامه نقاط گرمسیری کشورمان از دارای بیشتری برخوردار هست و در ادامه واقع، فصل به کارگیری از کولر طولانیتر است.

چنانچه نقص‌ رخنه شدن کفی کولر با عایق شدن قابل حل نبود، می بایست به جهت ردوبدل کف کولر آبی، مبادرت کنید.

به جهت خط مش اندازی وکنترل موتور می باشد . به کارگیری از همین کولرها منجر اندک شدن حجم محل نصب، اندک شدن حجم شبکه کشی، ارتقاء بازده و صرفه جویی در ادامه مصرف الکتریسیته می شود.

در ادامه همین نوشته در ادامه گزینه بهترینهای کولر آبی اندک مصرف حرف کرده و اسم بردیم. شوره گیر کولر آبی: یکی از از بهترین راههای از فی مابین بردن رسوب کولر آبی به کارگیری از شورهگیر کولر میباشد.

کارخانجات و برندهای متفاوتی در ادامه زمینه کولرهای آبی کار می‌کنند و فضای رقابتی فی مابین آن ها سبب ساز شده تا مدلهای گوناگون با کیفیتهای متفاوتی، روانه بازار بشود.

برفاب از بهترین برندهای ایجاد کننده کولر آبی هست که محصولات خویش را با بهترین میزان مرغوب بودن و رقابتیترین ارزش ارائه میدهد.

کولر آبی سپهرالکتریک یکی از دیگر از محصولات همین سوله می باشد که بیشترین اقتدار باد دهی آن 3145 متر مکعب بر ساعت هست .

لورچ توانسته هست با ارایه محصولات متنوع در ادامه حوزه کولرهای آبی، محبوبیت متعددی را فی مابین مصرف کنندگان تولید کند. چنانچه تغییر و تحول صورت در ادامه شبکه کشی بر شالوده اصول استاندارد نباشد، بازدهی قابل قبولی را قسمت شما نمیکند.

شما نیز میتوانید در ادامه گزینه همین جنس حیث بدهید. شما میتوانید کارگزاشتن اول کولرهای آبی و تعمیر و خدمت آن ها را به نیروهای تیم ما‌درها بسپارید.

2. هر ۱۰ روز تا دو هفته یک توشه در ادامه شکل نیاز، آب سینی را ردوبدل و در ادامه حد نصف جام شوینده به آن بیشتر کنید.

چنانچه موتورفن ۰٫۳ اسب است،احتمال دارااست خازن خط مش انداز آن سوخته باشد. اقتدار پمپ آن ها HP۱.۶ و موتور آن ها ۱.۴ اسب بخار میباشد.

اقتدار پمپ آن ها ۱.۸ و موتوری با اقتدار ۳.۴ اسب بخار دارند. بیشینه اقتدار باددهی همین نوع عمده بوده و برابر ۸۳۵۰ متر مکعب در ادامه ساعت میباشد.

مرحله تماس آب و هوا عمده است. هرچه ارتفاع و پیچ و خم مسیر کانالکشی کولرهای آبی عمده باشد، فشار هوا در ادامه مسیر کانالها کمتر، مصرف انرژی عمده و سرمای حاصل شده هم خفیف خیس میشود.

کارکرد کولرهای آبی عادی معمولاً بر شالوده خنک شدن هوا هست در ادامه همین وسیله پوشال هایی قرار گرفته شده و هنگامی که آب متحرک بر بر روی همین پوشال ها قرار می‌گیرد جریان هوا به همین پوشال های تر بازخورد می کند و این فرآیند منجر خنک شدن هوا می گردد.

به طور کلی در ادامه کولرهای آبی، دو چرخه طی میگردد که او‌لین چرخه گردش هوا و دیگری گردش آب میباشد.

جعبه ترمینال: جعبه ترمینال به مراد تولید اتصالات مطمئن و عایق از بدنه فلز کولرهای آب بکار میرود. کالا بدنه کولرهای آبی به برهان قرارگیری در ادامه محیطهای گشوده و رابطه دایم آن ها با آب و رطوبت، زیاد حیاتی میباشد.

همین قطعات که دایم در ادامه هم اکنون چرخش و حرکت هستند، به قطعات اکتریکی کولرهای آبی متصل می‌شوند و انرژی اضطراری به جهت حرکت آن ها از قطعات الکتریکی بدست میآید.

تنوع اقتدار موتور آن ها سبب ساز شده تا به جهت هر متراژی مطلوب باشند. همین بخش از کولر آبی اندک مصرف ، شامل قطعاتی است که به الکتریسیته متصل می‌شوند و انرژی گزینه نیاز به جهت حرکت را بدست میآورند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://abpaak.ir https://afzoonehkhabar.ir https://ahangaryan-webdesigner.ir https://akhbar-best.ir https://anzalkhabar.ir https://appnaghd.ir https://arasevent.ir https://ardabil-volleyball.ir https://arvandkhabar.ir https://ashian-music.ir https://asoodehkhabar.ir https://barsavasenator.ir https://behhnews.ir https://behimo.ir https://behradkhabar24.ir https://behseo7.ir https://benikhabar.ir https://bestnews20.ir https://big24khabar.ir https://bobkhabar.ir https://dangkurmanj.ir https://earthcafe.ir https://facebooka.ir https://far30musical.ir https://farsqalam.ir https://fastestnews.ir https://favseo.ir https://ganjelearn.ir https://goalkhabar.ir https://hamoonkhabar.ir https://hanikhabar.ir https://healthbartar.ir https://kavehkhabar.ir https://learning-mag.ir https://magimo.ir https://mahnamehtarbiat.ir https://majour2018.ir https://mantomazhan.ir https://marvo-tech.ir https://mehr-a.ir https://meloakhbar.ir https://minifeed.ir https://mmt2016.ir https://mobl-wood.ir https://modernkhabar.ir https://mortezahezareh.ir https://moshaverandaneshjoo.ir https://mosimag.ir https://mozhekhabar.ir https://nicekhabar.ir https://niiaznews.ir https://nilofilm.ir https://nobkhabar.ir https://novintelyazd.ir https://onekhabar.ir https://pedar100news.ir https://rahenoandishe.ir https://rashedkhabar.ir https://realimo.ir https://redkhabar.ir https://rezkhabar.ir https://sahelekhabar.ir https://sajnet.ir https://sepmag.ir https://shabahang-music.ir https://shayanava.ir https://speedakhbar.ir https://techbest100.ir https://technologykhabar.ir https://tehrani-musics.ir https://txcracker.ir https://vipkhabar24.ir https://vstsaz.ir https://webishotak24.ir /*saber*/ https://parsiancnc.ir pbnnews.ir matboatnews.ir sahafinews.ir usmag.ir https://prestigehome.ir https://shahrsazeonline.ir https://i-quiz.ir https://marvik.ir reportdaily.ir sahrahi.ir formolnews.ir sendkhabar.ir newsiato.ir mehrmag.ir tehrannew.ir bedarnews.ir binamag.ir https://psm-valve.ir dednews.ir setkhabar.ir https://nod32tools.ir https://nod32via.ir ehsasnews.ir karbarnews.ir eduseo.ir newses.ir beznews.ir monesnews.ir winnews.ir zegar.ir https://statiscu.ir fixmag.ir https://raft25.ir linkkhabar.ir dismag.ir newsss.ir pbnsaz.ir https://psychologyfile.ir abernews.ir ۸۸news.ir ticktnews.ir mehrnaznews.ir robiato.ir neginmag.ir fedaknews.ir onlineiha.ir https://steel-co.ir https://investinisfahan.ir pbnha.ir khabaribama.ir roliato.ir https://nod32update05.ir almnews.ir https://www.akhbaretrend.ir https://knst.ir https://nvmehost.ir https://besat7.ir khatarnews.ir mobinews.ir grupnews.ir pbnreza.ir https://carcadeh.ir delnews.ir https://hoorclub.ir https://linkpost.ir tehkhabari.ir newssemnan.ir tamananews.ir jorjnews.ir barankhabari.ir amozeshinews.ir https://tarhiranadvertising.ir mahgolnews.ir rubiato.ir https://os22.ir soziato.ir https://lohemandegar.ir bdelnews.ir pbns.ir khabarfaz.ir ۱۸news.ir https://toeica.ir haninews.ir https://qalikarami.ir rumbaran.ir https://kalaghads.ir https://market-onlinee.ir https://azimican.ir atashnews.ir https://mobinashirdel.ir absharkhabar.ir https://www.yastek.ir rahamnews.ir https://markazqom.ir afsharnews.ir atenehnews.ir yasnew.ir hanimag.ir sabakhabari.ir fanoskhabari.ir bayatnews.ir https://powerthesis.ir disnews.ir bedaronline.ir https://kabinwp.ir nilonews.ir https://samimember.ir https://sadeghilib.ir taknaznews.ir formolkhabar.ir https://updateyourbrowser.ir https://free-nod32.ir https://shahgolchat.ir https://www.almaart.ir haftehnews.ir raziato.ir https://mashhadchate.ir https://911251.ir wkhabari.ir nazionline.ir https://02nod32.ir https://paneltp.ir danmag.ir https://mmdfarajzadeh.ir shahrkhabari.ir saber https://separok.ir sitepbn.ir https://hajar7.ir mojalenews.ir khabarestani.ir fixnew.ir salamiha.ir https://dl-it.ir sarenews.ir https://mr-fashion.ir buzzonline.ir newsedu.ir viewnews.ir https://io-oi.ir /*erfan*/ https://uniquedownload.ir https://golshan-chat-room.ir https://ionicode.ir https://buypostfile.ir https://www.best-model.ir https://www.anonews.ir https://alvand-news.ir https://advertisingbook.ir https://adresweb.ir https://algameh.ir https://smweb.ir https://amirkhan6.ir https://backlinkr.ir https://batoote.ir https://beegraph.ir https://bia2prozhe.ir https://blogdownload.ir https://buy-postal-shop.ir https://www.fun4we.ir https://jahromfun.ir https://khavarchat.ir https://korfilm.ir https://linkparsi.ir https://www.game-android.ir https://www.khabarnewss.ir https://stocksnews.ir https://911251.ir https://www.akhbaretrend.ir https://www.almaart.ir https://carcadeh.ir https://hoorclub.ir https://i-quiz.ir https://investinisfahan.ir https://io-oi.ir https://kabinwp.ir https://linkpost.ir https://lohemandegar.ir https://mr-fashion.ir https://paneltp.ir https://prestigehome.ir https://qalikarami.ir https://www.yastek.ir https://02nod32.ir https://free-nod32.ir https://market-onlinee.ir https://nod32tools.ir https://raft25.ir https://dl-it.ir https://nod32via.ir /*alireza*/ FightKickboxing.ir wsde.ir amirhoseinabolfazli.ir Nod32Update1.ir Update-Nod.ir SabaTemplate.ir uoogle.ir CoatingForum.ir Vip-Trader98.ir ghazalehchat.ir afsonchat.ir mohabbatchat.ir pichakchat.ir vibersoft.ir OmegaChat.ir doorooghchat.ir ParsGap.ir AradChat.ir aban-music.ir AgroThesis.ir imdb-movies.ir emengostar125.ir TehranCityFile.ir Full-Thesis.ir ComputerThesis.ir abadanstamp.ir IndustryThesis.ir anisagallery.ir fxscalperx.ir dorhajchat.ir PuyaBlog.ir chatmatiar.ir iran-adviyeh.ir imdb-moviez.ir sentokala.ir chatmahtab.ir newbours.ir WebDesignMonster.ir geodownload.ir narenjriz.ir sstarv.ir estekhdamkomak.ir https://emengostar125.ir https://estekhdamkomak.ir https://iranplasticsurgeon.ir https://miraseirani.ir https://sstarv.ir https://digiblogs.ir https://antalyatournet.ir https://asooweb24.ir https://awat-piano.ir https://azinplastisatis.ir https://best-agahi.ir https://bia-mooz.ir https://ceplus.ir https://chareju.ir https://ceplus.ir https://coffee-akajho.ir https://dbaportal.ir https://donyayeh-zaban.ir https://dr-shafie.ir https://es-services.ir https://eslamshahr-ma.ir https://estarabadnews.ir https://fa-eset.ir https://foritarjome.ir https://gallery-car.ir https://ghazaeigallery.ir https://glasses-rybn.ir https://goto-piano.ir https://highlightbeauty.ir https://ig-home.ir https://ipgconference.ir https://isconference.ir https://koogel.ir https://kyokushins.ir https://mobilemahdis.ir https://mofidtat.ir https://my-piano.ir https://nazaristone.ir https://nikansefile.ir https://noorekarime.ir https://ofoghchat.ir https://oghan.ir https://on-tic.ir https://osatcarton.ir https://patogh-dl.ir https://pelak169.ir https://pianoofficial.ir https://proje-negar.ir https://rasa-piano.ir https://razi-tajhiz.ir https://robbazar.ir https://salam-salamaati.ir https://tabriizmusic.ir https://talebmanshadipoor.ir https://tarheno1.ir https://tehranfurniture.ir https://travel-piano.ir https://villadarbast.ir https://visa-piano.ir https://zojkhob.ir https://zojsalem.ir https://zoudnews.ir /*pouya*/ wsnlab.ir ahanalatnews.ir akhbarparand.ir arpexco.ir gitirenter.ir handystitch.ir infoparand.ir mashaqelnews.ir pouyannews.ir robanabi.ir startupio.ir vanianews.ir vanrenter.ir viananews.ir alamdarnews.ir darichepelastik.ir aminbateny.ir fakhermusic.ir artazweb.ir rainbowpeacock.ir tehran-bricksale.ir sama-tohid.ir upload8.ir uvarzesh.ir rockdl.ir sscloob.ir sadjadio.ir s60nokia.ir roshadownload.ir scipost.ir keryaas.ir jafarfazel.ir chatsoheil.ir nafismusic5.ir printstudio24.ir linkss.ir perespolis6.ir khoozestan-chess.ir kolbeyedownload.ir kermanshahipro.ir istanbulonline.ir hubcity.ir healthcommunications.ir echessschool.ir clockmen-arena.ir buy-internet-postal.ir bia2warez.ir bestsdl.ir bermudasystem.ir basytfilesr.ir cityriazi.ir baharfile.ir bacomputernews.ir artifilek.ir arch-file.ir academicfile.ir shamim-yar.ir tkdnajafabad.ir zdownloadfcr.ir smart-tools-admin.ir vafadownload.ir www.tehransmartschools.ir sellfiledownload.ir sadsoo.ir https://royayebarani.ir/ https://rv3.ir/ https://rv1.ir/ https://psychology-file.ir/ https://razfile.ir/ https://nodijehonline.ir/ https://pars-tools.ir/ https://magazinetime.ir/ https://managefile.ir/ https://hekbook.ir/ https://geologyfile.ir/ https://www.geofile.ir/ https://forushgahfile.ir/ https://www.filemaghale.ir/ https://fileoweb.ir filecheap.ir https://2-poli-technic.ir https://amingifts.ir https://arzansaraye-iran.ir https://homana-nikooei.ir https://gemgem.ir https://zarrindesign.ir https://arazinet.ir https://bazigaranesahne.ir/ https://raadmehr.ir https://astakala.ir/ // farzad https://2cindiet.ir https://adiet.ir https://arydiet.ir https://atkinsshop.ir https://badiet.ir https://behsadiet.ir https://cdiet.ir https://chetorr.ir https://cliksalamat.ir https://clobfit.ir https://dfdiet.ir https://dietcolob.ir https://dietdarmani.ir https://dietforlife.ir https://dietgroups.ir https://dietiic.ir https://dietition.ir https://dietrejim.ir https://dietsalamat.ir https://dietsnews.ir https://dranbaraa.ir https://drbizh.ir https://drrezbiz.ir https://drshadibizhani.ir https://drvitamind.ir https://elmetaghzie.ir https://exirsalamati.ir https://fdiet.ir https://fitaamin.ir https://fitanfood.ir https://fitnesdiet.ir https://foodketo.ir https://gamewake.ir https://ganut.ir https://ghafaridiete.ir https://giahpezeshkan.ir https://gi-si.ir https://gvrt.ir https://happydiet.ir https://healthdiets.ir https://healthsnews.ir https://h-new.ir https://hodafit.ir https://holodiet.ir https://ispmr.ir https://kermanycom.ir https://kermanyy.ir https://rdiet.ir https://ketodietshop.ir https://ketogenicdiets.ir https://ketoshope.ir https://ketozists.ir https://lagharifit.ir https://laghariii.ir https://lemondiet.ir https://limome.ir https://maangdiet.ir https://mdiet.ir https://megig.ir https://mi-xi.ir https://na-hi.ir https://namnakk.ir https://na-se.ir https://newsab.ir https://newshealth.ir https://nildiet.ir https://novinn.ir https://nuteladiet.ir https://nutgeram.ir https://nutricell.ir https://nutri-diet.ir https://nutritionistsnews.ir https://oplasdiet.ir https://parsiandiet.ir https://pcosdiet.ir https://pezeshknew.ir https://realnutrition.ir https://reghim.ir https://regimekhob.ir https://rejimeketo.ir https://rejimkermany.ir https://rezhimdarmani.ir https://rezhimeghazayi.ir https://rezhimesalem.ir https://rezhimlaghar.ir https://sabosdiet.ir https://salamatnew.ir https://sebnews.ir https://sha-min.ir https://sibe-salamati.ir https://storg.ir https://taghziehnew.ir https://taqhzie.ir https://truediet.ir https://wellfitdiet.ir https://xdiet.ir https://zdiet.ir https://zolangdiet.ir https://asooweb.com/

visionvideo.ir toolmakers.ir t-telectric.ir sedayeweb.ir seadoor.ir samabroj.ir saemka.ir orgaweb.ir navidm.ir nanochat.ir mazandaranchess.ir masjed724.ir maktabz.ir linik.ir kiyafile.ir khatte8.ir kh-anbouhsazan.ir hairclear.ir hadishaghighi.ir farhangiankhabar.ir egrighash.ir dothesis.ir diarealeman.ir deltacd.ir dehkademontazeran.ir citymoviez.ir bubto.ir basketcity.ir afzarara.ir afzalgallery.ir 20roid.ir

mahroomarket.ir

tblighat.ir

tblighat.ir