بررسی جامع و کامل فن کندانسور سردخانه

ارزش و فروش اشکال سردخانه جسد (یخچال مرده بیمارستانی)

گوشت قرمز رنگ در ادامه وضعیت کلی به دو صورت یخ زده و سرد قابل ذخیره سازی می باشد. اعتنا داشته باشید که گوشت قرمز رنگ سپس از خروج از کشتارگاه با اعتنا به مرتبه حرارت بالایی که دارااست حوزه را به جهت کار اشکال میکروارگانیسم ها به وجود می آورد و این دستور منجر میگردد تا همین متاع بوی شدید و ناخوشایندی داشته باشد و اگر تمهیدات اضطراری به مراد مراقبت و کمتر دمای آن در ادامه حیث گرفتن شود گوشت مدت دوران کوتاهی فاسد میشود.

فن سردخانه زیلابگ

گاز کربن دی اکسید با اعتنا به تاثیری که بر محفظه دارااست شتاب کار و رویش باکتری ها و بقیه میکروارگانیسم ها را تا حد قابل توجهی کمتر می دهد.

چلم و سردخانه را

تاول های ریز مالامال از مایعات در ادامه اندام های داخلی و مرحله پوست ظواهر می شوند و همین دستور منجر ترکیدگی لایه های بالایی پوست و راحت شدن آن می شود و پس از گذشت 3 روز از مرگ شخص ، تن آغاز به ورم نمودن می نماید و با گذشت چندین ساعت دیگر میکروارگانیسم ها و باکتری ها منجر تولید بوهای زیاد ناخوشایندی می شوند و همین بو ، دیگران را متوجه وجود فرد مرده در ادامه اطراف خویش می نمایند ، در ادامه عاقبت به کارگیری از سردخانه جسد زیاد اضطراری می باشد.

علاوه بر دو هزینه فوق به این معنی که عایق بندی و تجهیزات برودتی، می بایست هزینه جداگانه ای را هم جهت مهندسی و اجرای پروژه پرداخت نمایید که زیاد کاهش از دو هزینه فوق خواهد بود.

موتور فن سردخانه

6. سردخانه 9 کشویی که به شکل سه ستون سه طبقه (سه در ادامه سه ) ساخته می شوند و به مراد به کارگیری در ادامه بیمارستان و طبابت رسمی طراحی شده اند و نظیر مثال قبل از موتور قویتر و عایق بندی ضخیم خیس برخوردار هستند.

فن سردخانه سه فاز

در ادامه اکثری از سردخانهها به جهت انبارکردن منظم محصولات، از قفسه به کارگیری میشود. با ایجاد همین محصولات، در ادامه عرض چندین سال آبادی ها سوله محصولات لبنی (تولید پنیر صنعتی و بستنی) و همینطور کارخانجات مواد غذایی به وسیله کمپانی نیک تجهیز گردیدند.

قیمت فن سردخانه ای

اگر رطوبت درون تالار ذیل باشد و همینطور شتاب جریان هوا فراتر از حد استاندارد باشد وزن گوشت ها کمتر یافته و گزیده از آن ها در گیر سوختگی می شود.

همینطور اسباب و تجهیزاتی که به جهت تولید سردخانه به فعالیت می رود شامل کمپرسور، کندانسور ، موتور ، شیر انبساط ، فن ، اوپراتور و لوله های ارتباطی و…

همین گونه سردخانه ها با دارا بودن عایق و موتور های قدرتمند خیس به جهت مراقبت موادی که نیاز به سردخانه شدن دارا هستند و یا این که می بایست در ادامه موقعیت خاصی مراقبت شوند، به کارگیری می شود.

فن کندانسور سردخانه

حرارت محیطی موتور فنهای محوری (آکسیال) ZILABEG سری FTP از 30 مرتبه سانتیگراد تا 60 مرتبه سانتیگراد می باشد. معمولاً به جهت سردخانه های 50 تنی از کمپرسورهای 25 اسب بخار به کارگیری می شود که از برند های معتبری نظیر دانفوس، کالترون، بیتزر و…

جهت عایق بندی سردخانه 50 تنی از عایق های پلیمری از پیش ساخته شده (ساندویچ پانل)، فوم تزریقی (PU) و بقیه عایق های موسوم به EPS و XPS به کارگیری کنید.

عایق های فوم تزریقی ارزش ذیل تری نسبت به ساندویچ پانل های فراهم دارند. دمای درون سردخانه جسد بالا صفر و ذیل صفر تا منفی ۵ مرتبه کمتر میابد.

فن کویل سردخانه

چيلرهاي جذبي به دليل نياز کاهش به الکتریسیته در ادامه مقايسه با چيلرهاي تراکمي ، هزينه هاي کارکردي را کمتر مي دهند.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

در ادامه ۲۴ ساعت اول می بایست دمای گوشت تا حد انتخاب شدهای کمتر دیتا شود تا به همین ترتیب سفت شدگی و کوتاه شدن عضله در ادامه گوشت شکل ندهد.

سرد نمودن در ادامه وهله اولیه به مدت ۱۹ الی ۲۴ ساعت به ارتفاع می انجامد و سپس از اتمام همین مرحله، جنازه ها به سردخانه با دمای صفر تا دو مرتبه انتقال پیدا میکند.

فن سردخانه صنعتی

به برهان رطوبت بالا و وجود سوز و سرما در ادامه کانکس سردخانه ای، از ضد زنگ در ادامه اسکلت همین سردخانه متحرک به کارگیری می شود.

فن سردخانه ای زیلابگ

به طور کلی در ادامه یک موقعیت استاندارد گوشت کمی از رطوبت سطحی خویش را به محفظه انتقال می دهد و در ادامه عاقبت وزن آن در ادامه حدود ۲ و نیم % اندک می شود.

نسبتاً ساختاری یکسان اما موقعیت مراقبت دمایی و رطوبتی یگانه خویش را دارند. در ادامه ادامه ساختار و طرز فعالیت موتورخانه منحصر سردخانه و تونل انجماد و هم خصوصیت های دمایی و رطوبتی گزینه نیاز به جهت مراقبت مواد را فن سردخانه ای زیلابگ آنالیز می کنیم.

خرید فن سردخانه

همین یکی از از خصوصیت های شاخت سردخانه جسد EIG می باشد. هر یک از همین نوع کمپرسورها در ادامه جزئیات مهم تفاوتهایی با یکدیگر میباشند و قیمتهای متفاوتی دارا هستند که می تواند بر روی ارزش سردخانه اثر گذاری داشته باشد.

اعتنا داشته باشید که مراقبت گوشت در ادامه سردخانه در ادامه دمای ذیل مهم انحصار هنگامی هست و شما نمی توانید از همین رویه به شکل طولانی مدت به کارگیری کنید.

در ادامه همین کندانسور می تواند جریان هوا به صورت عمودی یا این که افقی باشد که در ادامه عمده موردها از بالا به سمت ذیل است.

همین در ادامه حالی هست که چنانچه مرحله رطوبت محفظه ذیل باشد قسمتهای گوناگون گوشت با پدیده سوختگی مواجه شده و رنگ همین نصیب ها قهوه ای میشود.

البته چنانچه از تجهیزات برودتی و کمپرسور قدرتمند تری به کارگیری شود، اقتدار سرمایشی سردخانه تا منفی 20 مرتبه سانتی گراد تقویت شده و از آن به جهت مراقبت طولانی مدت گوشت و محصول های پروتئینی می اقتدار به کارگیری کرد.

البته چنانچه مکان خاصی را به جهت خط مش اندازی سردخانه در ادامه حیث دارید و نیازی به جا به جایی آن در ادامه آتی نخواهید داشت، می توانید پیشنهاد تولید سردخانه کارگاه ای را بدهید.

در ادامه غایت گوشت به دست آمده را در ادامه اتاقک ها سردخانه با دمای حدوداً ۱۹ مرتبه سانتیگراد قرار می دهند.

با اعتنا به بررسیهای شکل گرفته و در ادامه شکل پیروی از اصول می بایست دمای گوشت در ادامه مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت در ادامه مقطع یک الی دو مرتبه بالای صفر باشد.

در ادامه شکل به کارگیری از راه و روش یخ زده سازی می بایست عملیات سرد نمودن گوشت با شتاب و در ادامه دوران درست شکل بگیرد.

در ادامه همین وضعیت فریز نمودن گوشت با شتاب دوچندان شکل می‌گیرد تا کریستال های یخی در ادامه بافت گوشت گزینه حیث به وجود نیاید.

به جهت پیاده سازی همین فرآیند گوشت را در ادامه درون دستگاه های سوز و سرما ساز قوی با دمای منفی ۳۵ مرتبه سانتیگراد قرار دیتا و عبور می دهند تا به این صورت گوشت با شتاب متعددی سرد شود.

اگر قصد دارید که گوشت گزینه حیث را به مدت طولانی در ادامه حدود ۱۰ الی ۱۲ ماه مراقبت نمایید می بایست فرآیند فریز و یخ زده نمودن را بر بر روی آن ها پیاده سازی نمایید و گوشت را در ادامه سردخانه ذیل صفر مراقبت کنید.

البته به جهت تولید سردخانه های کانکسی ، نخست می بایست بدنه بیرونی آن از استیل یا این که ورق های گالوانیزه ضد زنگ ساخته شود، آنگاه صفحه ها ساندویچ پانل کارگزاشتن شده و در ادامه غایت مثل نوع فوق، دیوارها، سقف و کف داخلی سردخانه با ورق های آلومینیومی و یا این که گالوانیزه ضد زنگ پوشیده می شود تا در ادامه برابر ضربه مقاوم شود.

در ادامه صورتی که قصد حمل سردخانه به مکان های گوناگون را دارید، خوبتر هست از سردخانه کانکسی متحرک به کارگیری کنید.

سوختگی طعم و مزه گوشت را پایین تأثیر قرار دیتا و حتی منجر پیدایش مسمومیت های غذایی در ادامه مصرف کننده می شود.

در ادامه ادامه همین مطلب میخواهیم به سیستم خنک کننده سردخانه و موضوعاتی از همین قبیل می پردازیم. مختلف به همین مضمون‌ که با اعتنا به محدوده مرتبه حرارت مراقبت مواد یا این که کالاها در ادامه سردخانه، علاوه بر چیلر (دستگاه سرد کننده) ممکن هست از بویلر یا این که پکیج گازسوز هم به کارگیری شود.

گهگاه با دفنکردن برخی از محصولات غذایی در ادامه ذیل خاک یا این که حتی انبارکردن همین محصولات در ادامه سردابهها و به کارگیری از سرمای برف و یخ هایی که در ادامه فضای سبز یافت می‌شد از کارهایی بود که در ادامه همین ارتباط می توان به آن ها اشاره کرد.

This was g​en erated ​with GSA C᠎onte᠎nt  G en᠎erat᠎or DEMO!

کانکس سردخانه ای(cold storage shed) یا این که سردخانه کانکسی در ادامه 3 نوع متحرک و اثبات و ویترینی به کارگیری می شوند و کاربردهای فراوانی دارند.

مراقبت گوشت در ادامه سردخانه به ملازم بقیه مواد خوراکی دیگر همین قابلیت را به وجود می آورد تا شخص نیکی به شکل اقلام گوناگون را نیکی به شکل محدود بهلکه در ادامه حجم بالایی در ادامه اختیار داشته باشد و به زمان نیاز به شکل تدریجی گزینه به کارگیری قرار دهد.

اعتنا داشته باشید که قسمتهای سوخته شده در ادامه گوشت وضعیت رجوع پذیری ندارند و شما نمی توانید مجددا آن را به وضعیت اول بازگردانید.

از همین منش به مراد ذخیره سازی گوشت به شکل طولانی مدت نمی اقتدار از همین دستگاه بکارگیری نمود. در ادامه بعضا موردها نیز، پس از کارگزاشتن عایق حرارتی ساندویچ پانل، نصیب کف سردخانه با بتن و یا این که سیمان ضخیم پوشانده می شود تا ضمن خودداری از ضربه دیدن عایق حرارتی، گنجایش تحمل وزن بالایی را هم داشته باشد.

به مراد خودداری از زخم دیدن عایق های ساندویچ پانل، اضطراری هست که همه سقف، دیوارها و کف داخلی سردخانه را با لایه ای از ورق های آلومینیومی و یا این که گالوانیزه ضد زنگ پوشش دهید.

همانگونه که تفسیر دیتا شد مراقبت گوشت در ادامه سردخانه از دارای بالایی برخوردار هست و به این برهان ما‌درها در ادامه ادامه همین مطلب سردخانه گوشت را گزینه نقد و آنالیز قرار می دهیم.

چيني ها اولين كساني بودند كه به ماهيت سوز و سرما براي نگهداري مواد غذايي پي بردند و يوناني ها و ايراني ها نیز پس از چيني به اين خاصيت پي بردند.

موتورخانه سردخانه های مواد غذایی ، لبنیاتی ، سبزیجات ، میوه ، دارو ، جنس ، مواد صنعتی و …

5 الی -5 مرتبه سانتیگراد کار خواهد کرد که به جهت مراقبت کوتاه مدت میوه و سبزیجات، دارو، کاربرد دارد. به جهت مراقبت بعضا از مواد (مثلا مواد غذایی نظیر میوه و سبزیجات) می بایست که مرحله رطوبت نسبی هوا هم متناسب با گونه مواد غذایی گزینه حیث پایین در دست گرفتن قرار گیرد و کمی نیز هوای جدید به داخل تالار ها تزریق شود.

به طور کلی در ادامه هر سردخانه ای یک سری از مشکلات قابل پیش بینی هست که با مراقبت مطلوب می اقتدار از پیدایش آن ها خودداری کرد.

2. سوپرمارکت ها که اشکال بستنی ها، محصولات گوشتی و مرغی در ادامه آن به جهت فروش قرار دیتا می شود. در ادامه واقع در ادامه ساختار گوشت اشکال باکتری های سرمادوست حضور دارا هستند که سپس از مدتی خویش را با موقعیت وفق دیتا و بر بر روی گوشت رویش می نمایند که در ادامه همین وضعیت در ادامه غایت متاع گزینه حیث می شود .

نیز چنین می توانید پرسش ها خویش را از شیوه بخش ارسال نگرش به جهت ما‌درها ارسال کنید. به کارگیری میکند. به جهت اخذ مشاوره مجانی و برآورد ارزش سردخانه مطلوب با نیاز خویش با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

می توانید با یکی از از شماره های درج شده در ادامه انتهای وب سایت تماس گرفته تا با کارشناسان اندیشه سبز در ادامه رابطه باشید.

همانگونه که میدانید انبار و مراقبت مواد غذایی در ادامه موقعیت استاندارد منجر از ارتقاء ماندگاری و حیاتی خیس از تمامی نگهداری میزان مرغوب بودن می شود که به اتین مراد از راه و روش انبار و ذخیره نمودن مواد غذایی در ادامه سردخانه به کارگیری می کنند.

معمولاً به جهت سردخانه های وسیع از کارگاه و زمین اثبات به کارگیری می شود، با اعتنا به این که سردخانه 50 تنی فضای متعددی را هم اشغال نخواهد کرد، تولید آن به شکل کانکسی و قابل جا به جایی مطلوب خیس به حیث می رسد.

سقف های شیب دار قابلیت شبکه کشی و یا این که بقیه تأسیسات درون سردخانه را متأثر می کند. و اینکهخواب شما تفسیر کلی آن بر همین مضمون‌ هست که در ادامه آتی مشکلی پیش می آید و یا این که دارید که حل خواهد شد و از غم رها خواهید شد.

به این مراد فرآیند خنک سازی گوشت در ادامه طی دو سطح انجام میشود؛ همین دو سطح عبارتند از سرد نمودن مقدماتی و انبار کردن در ادامه تالار های وابسته به سردخانه.

جوشیدن (تبخیر) در ادامه چندین گونه گوناگون ممکن هست وجود داشته باشد که دو گونه آنر در ادامه صورت ذیل نشان دیتا شده و عبارتست از دیاگرام لگاریتمی به جهت تبخیر آب در ادامه فشار جو، آزمایش به وسیله یک مفتول گرم شده در ادامه درون یک پیاله آب انجام می گیرد.

همین سردخانه ها قابلیت تولید هر دو دما را دارند. هر یک از تجهیزات فوق از برندها و برند های متفاوتی ساخته شده اند که گروه اندیشه سبز بهترین برند ها را به جهت تولید سردخانه به شما توصیه خواهد کرد.

محدوده دمایی سردخانههای ذیل صفر می تواند فی مابین منفی پنج تا منفی چهل و پنج مرتبه باشد؛ هرچند محدوده دمایی متوسط به جهت همین سردخانهها فی مابین منفی دوازده تا منفی بیست و سه مرتبه سانتیگراد هست و از دماهای پایینتر به جهت مصارف یگانه به کارگیری میشود.

با در ادامه حیث گرفتن 10 متر طول، 5 متر عرض و 4 متر طول می اقتدار یک حجم 200 متر مکعبی را به جهت سردخانه آماده کرد.

هنگامی که کویل برفک می زند مدار دستور کمپرسور را از مدار بیرون کرده و با شفاف نمودن المنت ها فراید دیفراست اواپراتور آغاز میگردد .

است. اما گهگاه هم در ادامه طراحی فرایندهای صنعتی ممکن هست از سردخانههای فوق سرد به کارگیری شود. در ادامه طراحی و تولید سردخانههای صنعتی هم به نظیر دیگر سیستمهای سرمایشی از سیکل تبرید تراکمی به کارگیری میشود.

کوتاه مدت و در ادامه بعدها کوچکتر طراحی میشود، سردخانه های صنعتی ذیل صفر دقیقا برعکس سردخانه های بالای صفر میباشند به این معنی که به جهت مراقبت طولانی مدت طراحی می شوند و بعدها بزرگتری نیاز دارند.

4. سیستم تحمیلی گردش هوای سرد با فن در دست گرفتن هوشمند می تواند از یکنواختی دما در ادامه درون جعبه اطمینان حاصل کند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://abpaak.ir https://afzoonehkhabar.ir https://ahangaryan-webdesigner.ir https://akhbar-best.ir https://anzalkhabar.ir https://appnaghd.ir https://arasevent.ir https://ardabil-volleyball.ir https://arvandkhabar.ir https://ashian-music.ir https://asoodehkhabar.ir https://barsavasenator.ir https://behhnews.ir https://behimo.ir https://behradkhabar24.ir https://behseo7.ir https://benikhabar.ir https://bestnews20.ir https://big24khabar.ir https://bobkhabar.ir https://dangkurmanj.ir https://earthcafe.ir https://facebooka.ir https://far30musical.ir https://farsqalam.ir https://fastestnews.ir https://favseo.ir https://ganjelearn.ir https://goalkhabar.ir https://hamoonkhabar.ir https://hanikhabar.ir https://healthbartar.ir https://kavehkhabar.ir https://learning-mag.ir https://magimo.ir https://mahnamehtarbiat.ir https://majour2018.ir https://mantomazhan.ir https://marvo-tech.ir https://mehr-a.ir https://meloakhbar.ir https://minifeed.ir https://mmt2016.ir https://mobl-wood.ir https://modernkhabar.ir https://mortezahezareh.ir https://moshaverandaneshjoo.ir https://mosimag.ir https://mozhekhabar.ir https://nicekhabar.ir https://niiaznews.ir https://nilofilm.ir https://nobkhabar.ir https://novintelyazd.ir https://onekhabar.ir https://pedar100news.ir https://rahenoandishe.ir https://rashedkhabar.ir https://realimo.ir https://redkhabar.ir https://rezkhabar.ir https://sahelekhabar.ir https://sajnet.ir https://sepmag.ir https://shabahang-music.ir https://shayanava.ir https://speedakhbar.ir https://techbest100.ir https://technologykhabar.ir https://tehrani-musics.ir https://txcracker.ir https://vipkhabar24.ir https://vstsaz.ir https://webishotak24.ir /*saber*/ https://parsiancnc.ir pbnnews.ir matboatnews.ir sahafinews.ir usmag.ir https://prestigehome.ir https://shahrsazeonline.ir https://i-quiz.ir https://marvik.ir reportdaily.ir sahrahi.ir formolnews.ir sendkhabar.ir newsiato.ir mehrmag.ir tehrannew.ir bedarnews.ir binamag.ir https://psm-valve.ir dednews.ir setkhabar.ir https://nod32tools.ir https://nod32via.ir ehsasnews.ir karbarnews.ir eduseo.ir newses.ir beznews.ir monesnews.ir winnews.ir zegar.ir https://statiscu.ir fixmag.ir https://raft25.ir linkkhabar.ir dismag.ir newsss.ir pbnsaz.ir https://psychologyfile.ir abernews.ir ۸۸news.ir ticktnews.ir mehrnaznews.ir robiato.ir neginmag.ir fedaknews.ir onlineiha.ir https://steel-co.ir https://investinisfahan.ir pbnha.ir khabaribama.ir roliato.ir https://nod32update05.ir almnews.ir https://www.akhbaretrend.ir https://knst.ir https://nvmehost.ir https://besat7.ir khatarnews.ir mobinews.ir grupnews.ir pbnreza.ir https://carcadeh.ir delnews.ir https://hoorclub.ir https://linkpost.ir tehkhabari.ir newssemnan.ir tamananews.ir jorjnews.ir barankhabari.ir amozeshinews.ir https://tarhiranadvertising.ir mahgolnews.ir rubiato.ir https://os22.ir soziato.ir https://lohemandegar.ir bdelnews.ir pbns.ir khabarfaz.ir ۱۸news.ir https://toeica.ir haninews.ir https://qalikarami.ir rumbaran.ir https://kalaghads.ir https://market-onlinee.ir https://azimican.ir atashnews.ir https://mobinashirdel.ir absharkhabar.ir https://www.yastek.ir rahamnews.ir https://markazqom.ir afsharnews.ir atenehnews.ir yasnew.ir hanimag.ir sabakhabari.ir fanoskhabari.ir bayatnews.ir https://powerthesis.ir disnews.ir bedaronline.ir https://kabinwp.ir nilonews.ir https://samimember.ir https://sadeghilib.ir taknaznews.ir formolkhabar.ir https://updateyourbrowser.ir https://free-nod32.ir https://shahgolchat.ir https://www.almaart.ir haftehnews.ir raziato.ir https://mashhadchate.ir https://911251.ir wkhabari.ir nazionline.ir https://02nod32.ir https://paneltp.ir danmag.ir https://mmdfarajzadeh.ir shahrkhabari.ir saber https://separok.ir sitepbn.ir https://hajar7.ir mojalenews.ir khabarestani.ir fixnew.ir salamiha.ir https://dl-it.ir sarenews.ir https://mr-fashion.ir buzzonline.ir newsedu.ir viewnews.ir https://io-oi.ir /*erfan*/ https://uniquedownload.ir https://golshan-chat-room.ir https://ionicode.ir https://buypostfile.ir https://www.best-model.ir https://www.anonews.ir https://alvand-news.ir https://advertisingbook.ir https://adresweb.ir https://algameh.ir https://smweb.ir https://amirkhan6.ir https://backlinkr.ir https://batoote.ir https://beegraph.ir https://bia2prozhe.ir https://blogdownload.ir https://buy-postal-shop.ir https://www.fun4we.ir https://jahromfun.ir https://khavarchat.ir https://korfilm.ir https://linkparsi.ir https://www.game-android.ir https://www.khabarnewss.ir https://stocksnews.ir https://911251.ir https://www.akhbaretrend.ir https://www.almaart.ir https://carcadeh.ir https://hoorclub.ir https://i-quiz.ir https://investinisfahan.ir https://io-oi.ir https://kabinwp.ir https://linkpost.ir https://lohemandegar.ir https://mr-fashion.ir https://paneltp.ir https://prestigehome.ir https://qalikarami.ir https://www.yastek.ir https://02nod32.ir https://free-nod32.ir https://market-onlinee.ir https://nod32tools.ir https://raft25.ir https://dl-it.ir https://nod32via.ir /*alireza*/ FightKickboxing.ir wsde.ir amirhoseinabolfazli.ir Nod32Update1.ir Update-Nod.ir SabaTemplate.ir uoogle.ir CoatingForum.ir Vip-Trader98.ir ghazalehchat.ir afsonchat.ir mohabbatchat.ir pichakchat.ir vibersoft.ir OmegaChat.ir doorooghchat.ir ParsGap.ir AradChat.ir aban-music.ir AgroThesis.ir imdb-movies.ir emengostar125.ir TehranCityFile.ir Full-Thesis.ir ComputerThesis.ir abadanstamp.ir IndustryThesis.ir anisagallery.ir fxscalperx.ir dorhajchat.ir PuyaBlog.ir chatmatiar.ir iran-adviyeh.ir imdb-moviez.ir sentokala.ir chatmahtab.ir newbours.ir WebDesignMonster.ir geodownload.ir narenjriz.ir sstarv.ir estekhdamkomak.ir https://emengostar125.ir https://estekhdamkomak.ir https://iranplasticsurgeon.ir https://miraseirani.ir https://sstarv.ir https://digiblogs.ir https://antalyatournet.ir https://asooweb24.ir https://awat-piano.ir https://azinplastisatis.ir https://best-agahi.ir https://bia-mooz.ir https://ceplus.ir https://chareju.ir https://ceplus.ir https://coffee-akajho.ir https://dbaportal.ir https://donyayeh-zaban.ir https://dr-shafie.ir https://es-services.ir https://eslamshahr-ma.ir https://estarabadnews.ir https://fa-eset.ir https://foritarjome.ir https://gallery-car.ir https://ghazaeigallery.ir https://glasses-rybn.ir https://goto-piano.ir https://highlightbeauty.ir https://ig-home.ir https://ipgconference.ir https://isconference.ir https://koogel.ir https://kyokushins.ir https://mobilemahdis.ir https://mofidtat.ir https://my-piano.ir https://nazaristone.ir https://nikansefile.ir https://noorekarime.ir https://ofoghchat.ir https://oghan.ir https://on-tic.ir https://osatcarton.ir https://patogh-dl.ir https://pelak169.ir https://pianoofficial.ir https://proje-negar.ir https://rasa-piano.ir https://razi-tajhiz.ir https://robbazar.ir https://salam-salamaati.ir https://tabriizmusic.ir https://talebmanshadipoor.ir https://tarheno1.ir https://tehranfurniture.ir https://travel-piano.ir https://villadarbast.ir https://visa-piano.ir https://zojkhob.ir https://zojsalem.ir https://zoudnews.ir /*pouya*/ wsnlab.ir ahanalatnews.ir akhbarparand.ir arpexco.ir gitirenter.ir handystitch.ir infoparand.ir mashaqelnews.ir pouyannews.ir robanabi.ir startupio.ir vanianews.ir vanrenter.ir viananews.ir alamdarnews.ir darichepelastik.ir aminbateny.ir fakhermusic.ir artazweb.ir rainbowpeacock.ir tehran-bricksale.ir sama-tohid.ir upload8.ir uvarzesh.ir rockdl.ir sscloob.ir sadjadio.ir s60nokia.ir roshadownload.ir scipost.ir keryaas.ir jafarfazel.ir chatsoheil.ir nafismusic5.ir printstudio24.ir linkss.ir perespolis6.ir khoozestan-chess.ir kolbeyedownload.ir kermanshahipro.ir istanbulonline.ir hubcity.ir healthcommunications.ir echessschool.ir clockmen-arena.ir buy-internet-postal.ir bia2warez.ir bestsdl.ir bermudasystem.ir basytfilesr.ir cityriazi.ir baharfile.ir bacomputernews.ir artifilek.ir arch-file.ir academicfile.ir shamim-yar.ir tkdnajafabad.ir zdownloadfcr.ir smart-tools-admin.ir vafadownload.ir www.tehransmartschools.ir sellfiledownload.ir sadsoo.ir https://royayebarani.ir/ https://rv3.ir/ https://rv1.ir/ https://psychology-file.ir/ https://razfile.ir/ https://nodijehonline.ir/ https://pars-tools.ir/ https://magazinetime.ir/ https://managefile.ir/ https://hekbook.ir/ https://geologyfile.ir/ https://www.geofile.ir/ https://forushgahfile.ir/ https://www.filemaghale.ir/ https://fileoweb.ir filecheap.ir https://2-poli-technic.ir https://amingifts.ir https://arzansaraye-iran.ir https://homana-nikooei.ir https://gemgem.ir https://zarrindesign.ir https://arazinet.ir https://bazigaranesahne.ir/ https://raadmehr.ir https://astakala.ir/ // farzad https://2cindiet.ir https://adiet.ir https://arydiet.ir https://atkinsshop.ir https://badiet.ir https://behsadiet.ir https://cdiet.ir https://chetorr.ir https://cliksalamat.ir https://clobfit.ir https://dfdiet.ir https://dietcolob.ir https://dietdarmani.ir https://dietforlife.ir https://dietgroups.ir https://dietiic.ir https://dietition.ir https://dietrejim.ir https://dietsalamat.ir https://dietsnews.ir https://dranbaraa.ir https://drbizh.ir https://drrezbiz.ir https://drshadibizhani.ir https://drvitamind.ir https://elmetaghzie.ir https://exirsalamati.ir https://fdiet.ir https://fitaamin.ir https://fitanfood.ir https://fitnesdiet.ir https://foodketo.ir https://gamewake.ir https://ganut.ir https://ghafaridiete.ir https://giahpezeshkan.ir https://gi-si.ir https://gvrt.ir https://happydiet.ir https://healthdiets.ir https://healthsnews.ir https://h-new.ir https://hodafit.ir https://holodiet.ir https://ispmr.ir https://kermanycom.ir https://kermanyy.ir https://rdiet.ir https://ketodietshop.ir https://ketogenicdiets.ir https://ketoshope.ir https://ketozists.ir https://lagharifit.ir https://laghariii.ir https://lemondiet.ir https://limome.ir https://maangdiet.ir https://mdiet.ir https://megig.ir https://mi-xi.ir https://na-hi.ir https://namnakk.ir https://na-se.ir https://newsab.ir https://newshealth.ir https://nildiet.ir https://novinn.ir https://nuteladiet.ir https://nutgeram.ir https://nutricell.ir https://nutri-diet.ir https://nutritionistsnews.ir https://oplasdiet.ir https://parsiandiet.ir https://pcosdiet.ir https://pezeshknew.ir https://realnutrition.ir https://reghim.ir https://regimekhob.ir https://rejimeketo.ir https://rejimkermany.ir https://rezhimdarmani.ir https://rezhimeghazayi.ir https://rezhimesalem.ir https://rezhimlaghar.ir https://sabosdiet.ir https://salamatnew.ir https://sebnews.ir https://sha-min.ir https://sibe-salamati.ir https://storg.ir https://taghziehnew.ir https://taqhzie.ir https://truediet.ir https://wellfitdiet.ir https://xdiet.ir https://zdiet.ir https://zolangdiet.ir https://asooweb.com/

visionvideo.ir toolmakers.ir t-telectric.ir sedayeweb.ir seadoor.ir samabroj.ir saemka.ir orgaweb.ir navidm.ir nanochat.ir mazandaranchess.ir masjed724.ir maktabz.ir linik.ir kiyafile.ir khatte8.ir kh-anbouhsazan.ir hairclear.ir hadishaghighi.ir farhangiankhabar.ir egrighash.ir dothesis.ir diarealeman.ir deltacd.ir dehkademontazeran.ir citymoviez.ir bubto.ir basketcity.ir afzarara.ir afzalgallery.ir 20roid.ir

mahroomarket.ir

tblighat.ir

tblighat.ir