پروانه هاي کولر گازي مینی چیلر، کولرگازی ، داکت اسپلیت، فن کویل

رطوبت موجود در هوا در حین تلاش کولر برای انجام عمل سرمایش تبخیری و خنک سازی محیط موجب ایجاد فشار زیادی بر روی کولر شده و مانع به وجود آمدن هوای خنک می شود.

چیلر فن دار

کارکرد نوع صنعتی چیلر تراکمی هوا خنک، با نوعی که برای تهویه هوا استفاده می شود، هیچ تفاوتی ندارد. در این نوع از کندانسور ها با توجه به این که از لوله های آلومینیومی با سایز میکرون به همراه فین های نصب شده بر روی آن ها استفاده می شود، روند انتقال گرما بسیار سریع تر انجام می پذیرد.

فن دمنده چیلر

در حین انتقال آب به درون کولر، این آب توسط الکترو پمپ از تشک موجود عبور کرده و بر روی پوشال های موجود در کولر آبی ریخته می شود.

چیلر موتورخانه

تاسیسات گرمایشی: تجهیزاتی نظیر دیگ بخار (بویلر)، کوره، پمپ حرارتی و غیره که برای گرم کردن آب، بخار یا هوا به کار برده میشوند.

هدف از این استاندارد ارائه طبقه بندی ها، الزامات آزمون و حداقل داده های مورد نیاز برای رتبه بندی منتشر شده از واحد های فن کویل است که حداکثر 1500 cfm هوادهی تحویل می دهند.

خرید فن چیلر

در نخستین ستون از کاتالوگ فن کویل نیز به ترتیب حجم هوادهی ، ظرفیت سرمایشی (توان سرمادهی) ، ظرفیت گرمایشی (توان گرمادهی) ، سطح صدا ، دبی آب ، افت فشار آب ، قطر لوله آب ورودی و خروجی ، قطر لوله آب درین (تخلیه) ، ابعاد خالص ، ابعاد بسته بندی و وزن هر فن کویل ارائه شده است.

در صنعت نیز گاهی رسیدن به دماهای پایین (پایینتر از 25 درجه سانتیگراد) در فصول گرم با بکارگیری برج خنک کننده شدنی نیست.

کاهش مصرف در صنعت تهویه مطبوع با به کارگیری دو روش تحت عنوان استفاده از روش های نوین اجرا همچون سرمایش ساختمان از کف و نیز استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع دارای فناوری های نوین مانند سیستم دارای تکنولوژی اینورتر امکان پذیر می باشد.

قیمت فن کندانسور چیلر

اگر سیستم هایی دارید که به دلیل خرابی قادر به کار کردن نیستند، اما با تعمیر می توان آن ها را به وضعیت اولیه برگرداند، سعی کنید از خرید سیستم جدید خودداری نموده و به تعمیر سیستم موجود بپردازید.

فن کویل و چیلر

بدین ترتیب قادر خواهیم بود در حالت پاره بار مقدار جریان و فشار سیستم را کاهش داده و کنترل کنیم .

با بار خنک کننده حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ تن تبرید یا ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلووات به طور معمول از کمپرسورهای پیچ یا کمپرسورهای توربوکور استفاده می کنند، این می تواند آب یا هوای سرد باشد، ما به این نتیجه خواهیم رسید که چه مدت کوتاه است.

تاسیسات سرمایشی تجهیزات و سیستمهای مختلفی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. هر یک از این سیستم ها مزیت های متعددی داشته و در مقابل معایبی نیز دارند.

فن المانی چیلر

به منظور انتخاب بهترین سیستم سرمایش ساختمان باید توجه داشت که هر سیستمی ویژگی ها، مزایا و در عین حال معایب خاص خود را دارد.

چیلر و فن کویل ابارا

اما چند نکته ظریف فن کویل را از داکت اسپلیت تفکیک می کند که این موارد در مزیت و معایب آنها هم تاثیرگذار هستند.

با توجه به اینکه تجهیزات تهویه مطبوع هوا و از جمله انواع کولرهای گازی و انواع داکت اسپلیت ها در گروه کالاهای سیستم های سرمایشی می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می کنیم این کالاها را تنها از سایت های تخصصی و با سابقه ای که به صورت حرفه ای تأمین کننده این تجهیزات می باشند، خریداری نمایید.

قیمت فن کویل چیلر

اما شرایط جغرافیایی و آب و هوایی ایران استفاده از این نوع سیستم های سرمایش ساختمان را ایجاب می کند.

اما برای پاسخ به این سؤال که کندانسور آب خنک بهتر است یا کندانسور هوا خنک می توان گفت که به نوع کاربرد شما ارتباط پیدا می کند.

بنابراین اگر ساکن شمال و یا جنوب ایران هستید، کولرهای آبی نمی توانند گزینه مناسبی برای سرمایش محیط باشند. سیستم «گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع» (Heating, فن کندانسور چیلر Ventilating and Air Conditioning) یا به اختصار «اچ وی اس سی» (HVAC)، از مهمترین تاسیسات مکانیکی ساختمان است که به منظور ایجاد محیطی با دما و هوای مناسب مورد استفاده قرار میگیرد.

هر یک از این تجهیزات دارای اجزای مختلفی هستند که بر اساس اصول مختص به خود، شرایط مطلوب را برای آسایش افراد حاضر در ساختمان و عملکرد مناسب تجهیزات موجود در آن فراهم میکنند.

چیلر و فن کویل چیست

تاسیسات سرمایشی یا تاسیسات تهویه مطبوع، مجموعهای از سیستمها و تجهیزات مورد استفاده برای جذب حرارت، کنترل رطوبت، کاهش دما و به طور کلی، بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان هستند.

قیمت فن چیلر

این سیستمها به دو نوع الکتریکی و مکانیکی تقسیم میشوند. تاسیسات ساختمان، مجموعهای از سیستمها و تجهیزاتی هستند که به منظور بهبود عملکرد ساختمان و تامین خدمات رفاهی مورد نیاز افراد حاضر در آن مورد استفاده قرار میگیرند.

تاسیسات تهویه مطبوع یا تاسیسات سرمایشی، دستگاه یا مجموعهای از دستگاههای مورد استفاده برای خارج کردن حرارت، کنترل رطوبت و بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان هستند.

در سیستم جذبی از تجهیزات دیگری مثل ژنراتور و پمپ استفاده شده است.چیلرهای جذبی برای عملکرد خود به انرژی گرمایی نیاز دارند که می توان آن را به طور مستقیم از مشعل های حرارتی با مصرف سوخت های گازی یا گازوییل تامین کرد و یا از طریق آب گرم یا انرژی های اتلافی.

فن سه فاز چیلر

مینی چیلرها (Mini Chiller) ترکیبی از سیکل تبرید و مدار آب خنک شونده است.این سیستم ها مجهز به پمپ و تانک ذخیره و کلیه ادوات مورد نیاز بوده و با امکان نصب تجهیزات جانبی متناسب با نیاز هر پروژه ، مناسب ترین دستگاه جهت خنک کاری پروسه های صنعتی می باشند.

چیلر فن کویل سقفی

اگر شما نیز به دنبال خرید داکت اسپلیت یا خرید فن کویل و خرید پمپ آب خانگی هستید میتوانید به دسته بندی های دیگر سایت از طریق منو بالا سایت مراجعه نمایید.

کولرهای گازی و داکت اسپلیت ها مناسب ترین وسایل سرمایشی ساختمان موجود در بازار از نظر مصرف انرژی و یکنواختی خنک کردن محیط می باشند.

از جمله سیستم های سرمایش ساختمان مناسب برای کشور ایران می توان به کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت ها و فن کویل ها اشاره نمود.

بنابراین برای تصمیم گیری درست باید کلیه جوانب را سنجیده و سپس نسبت به خرید اقدام نمود. و موضوع مهم دیگر برق مورد نیاز دستگاه است که باید با تعبیه یک تابلو برق انجام شود تا بتوان اتصالات را به راحتی به ان وصل کرد.

این تابلو علاوه بر کنترلر که تضمین کننده ی عملکرد بهینه و مناسب دستگاه است باید تجهیزات ایمنی و حفاظتی از جمله جعبه فیوز ترمومغناطیسی و کنترل فاز و ولتاژ را داشته باشد تا از آسیب احتمالی به دستگاه جلویگیری شود.

این تاسیسات، نقش مهمی را در تامین محیط مناسب برای افراد ساکن یا مقیم در ساختمان و عملکرد بهتر دیگر تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ایفا میکنند.

تمامی ساختمان ها، نیازمند آب گرم برای مصارف دوش ها و شیرآلات بهداشتی ساختمان هستند. چیلر، کولر آبی، کولر گازی، هواساز و فن کویل از شناختهشدهترین مثالهای تاسیسات سرمایشی ساختمان به شمار میروند.

از متداولترین و شناختهشدهترین تاسیسات سرمایشی میتوان به کولر آبی، کولر گازی و چیلرها اشاره کرد. از جمله پر کاربردترین چیلرها در پروژه های کوچک می توان به چیلر اسکرال اشاره کرد که کمپرسور آن از نوع اسکرال بوده و در ظرفیت های کم مزایای فراوانی دارد که واژه مینی چیلر هوا خنک نیز به آن اطلاق می شود.

ظرفیت المان حرارتی کم است زیرا تنها برای استفاده در ماههای بینا بینی که دمای هوای بیرون زیاد سرد نشده است مورد استفاده قرار میگیرد.

بلبرینگ های استفاده شده در الکتروموتورها بسیار با کیفیت می باشند و به همین علت صدای ایجاد شده از آنها بسیار کم است.

سرویس کار چیلر، هنگامی که به دنبال صرفه جویی در انرژی در یک کارخانه چیلر موجود و یا تعمیر کارخانه، نگاه کنید عمیق تر از خود چیلر.

تاسیسات تهویه: سیستمهایی که از روشهای طبیعی، مکانیکی یا ترکیبی از این دو روش به منظور تغییر یا جابجایی هوا در تمام فضاهای ساختمان جهت کنترل دما، خروج ترکیبی از رطوبت، بو، دود، گرما، غبار، باکتری یا کربن دی اکسید و جایگزینی آن با اکسیژن استفاده میکنند.

همچنین سطح صدا نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت این سیستم تهویه می باشد. در روش مستقیم در زمان شروع به کار سیستم تبخیری، دمای آب موجود در هوای خنک کاهش یافته و سردتر می شود.

پیش از اقدام به خرید سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان به تحقیق و جستجو درباره عوامل موثر عملکرد آن پرداخته و پس از نتیجه گیری به خرید بپردازید.

از فن کویل های زمینی می توان در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، هتل ها، مراکز آموزشی، بیمارستان ها و… This artic​le h​as ᠎be en cre ated with GSA Content Generat or ᠎DEMO.

کندانسور از قطعات زیادی مانند پروانه، کمپرسور، دینام، کویل کندانسوری و … استفاده از گاز مبرد (R22)و(R410)سازگار با محیط زیست(user friendly).

اواپراتور سرمایشی : با جاری شدن سیال مبرد مانند گاز فریون و… اواپراتور صفحه ای قیمت بیشتری نسبت به نوع قبلی دارد و به تازگی وارد بازار ایران شده است.

اگرچه قیمت کولر آبی با توجه به کارایی که دارد مناسب است، اما استفاده از آن ها در مناطق شمالی و جنوبی کشور به دلیل شرجی بودن هوا توصیه نمی شود.

با جریان یافتن آب سرد در لوله های مسی کویل، به سرعت گرمای هوا به آب سرد داده شده (مس ضریب انتقال حرارت بسیار بالایی دارد) و هوای ساختمان خنک می شود.

در همین راستا استفاده بهینه از انرژی های تجدید ناپذیر و استفاده از فناوری های جدید به منظور تهویه مطبوع ساختمان ها می تواند تاثیر بسیار چشمگیری در کاهش این مصرف مخرب داشته باشد.

یکی از دلایل استفاده از مینی چیلر این است که با گران شدن قیمت برق، بهتر است هزینه مصرف برق هر واحد به طور جداگانه محاسبه شود که امروزه با استفاده از سیستمهای جدید که قیمت چندانی هم ندارند میتوان در صورت استفاده از چیلر مرکزی، مصرف برق هر واحد یا خانورا را به طور مستقل حساب کرد.

1. کمپرسور، که معمولاً به شکل های اسکرو یا مارپیچی، اسکرال یا حلزونی و پیستونی یا ضربه ای یا رفت­ و برگشتی هستند.

این کمپرسور نیز مانند نوع اسکرو از نسل جدید و جایگزین کمپرسورهای رفت و برگشتی است. همچنین برای توزیع دما نیز از فن استفاده میشود.

سوییچ ساده کنترل سرعت فن برای افراد ساکن در محل دارای درجات مختلفی می باشد . نمک ها برای گرفتن رطوبت بسیار مناسب هستند؛ مانند نمک طبیعی که به راحتی اب را جذب میکند و در آن حل میشود.

همه و همه از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت و خرید تجهیزات سرمایشی ساختمان مناسب هستند. یکی از مهم ترین توصیه ها در مورد کولرهای آبی این است تا حد امکان آن ها را در مناطق شرجی مورد استفاده قرار ندهید.

مینی چیلر ها با ظرفیت 2 الی 30 تن تولید شده و بیش از این مقدار چیلر های با ظرفیت بالا محسوب می شوند.

هر کولر را با توجه به ظرفیت آن شناسایی می کنند. اما ناگفته نماند که از نظر قیمت، قیمت کولر گازی نسبت به کولر آبی و برخی دیگر از تجهیزات سرمایشی بالاتر است.

کولرهای گازی را میتوان براساس امکانات به دو نوع کولر گازی پرتابل و اسپیلت تقسیمبندی کرد. بی شک هر چه میزان گرمای هوا بیشتر باشدف این دسته از وسایل سرمایشی، آب بیشتری را تبخیر خواهند کرد تا بتوانند هوای محیط را خنک سازند.

اما در مقابل آلودگی صوتی و ارتعاشات این نوع کمپرسور زیاد است. اما اگر بخواهیم فقط در مورد مصرف انرژِی خود دستگاه در حالت ایده آل صحبت کنیم.

آماده ارائه خدمت به مشتریان خود می باشد. پرده هوا یک جریان هوای دمنده می باشد که به کمک آن می توان دو فضا را از یکدیگر جدا نمود.

یکی از کاربردهای اصلی مینی چیلر جذب گرمای نا محسوس و رطوبتی که از طریق نفوذ هوا، ساکنین و تجهیزات حرارتی موجود در ساختمان به هوای و محیط ادارای و اتاق های سرور به محیط افزوده می گردد.

وظیفه فیلتر که در مسیر هوای ورودی به فن کوئل قرار می گیرد جلوگیری از ورود گرد و غبار و هرگونه ضایعات موجود در فضا به داخل فن کوئل می باشد.

در قسمت جذب کننده ، بخار آب توسط لیتیوم برماید جذب شده و در قسمت مولد حرارتی ، آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می شود.

چيلرهاي جذبي بر خلاف چيلرهاي تراکمي از هيچ گونه ماده CFC يا HCFC که موجب تخريب لايه ازن مي شوند ، استفاده نمي کنند.

تاسیسات الکتریکی، وظیفه توزیع برق توسط شبکهای از کابلها و تاسیسات مکانیکی، وظیفه تامین خدماتی نظیر لولهکشی ساختمان، تامین حرارت، تهویه مطبوع، آسانسور، اطفا حریق و غیره را بر عهده دارند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://abpaak.ir https://afzoonehkhabar.ir https://ahangaryan-webdesigner.ir https://akhbar-best.ir https://anzalkhabar.ir https://appnaghd.ir https://arasevent.ir https://ardabil-volleyball.ir https://arvandkhabar.ir https://ashian-music.ir https://asoodehkhabar.ir https://barsavasenator.ir https://behhnews.ir https://behimo.ir https://behradkhabar24.ir https://behseo7.ir https://benikhabar.ir https://bestnews20.ir https://big24khabar.ir https://bobkhabar.ir https://dangkurmanj.ir https://earthcafe.ir https://facebooka.ir https://far30musical.ir https://farsqalam.ir https://fastestnews.ir https://favseo.ir https://ganjelearn.ir https://goalkhabar.ir https://hamoonkhabar.ir https://hanikhabar.ir https://healthbartar.ir https://kavehkhabar.ir https://learning-mag.ir https://magimo.ir https://mahnamehtarbiat.ir https://majour2018.ir https://mantomazhan.ir https://marvo-tech.ir https://mehr-a.ir https://meloakhbar.ir https://minifeed.ir https://mmt2016.ir https://mobl-wood.ir https://modernkhabar.ir https://mortezahezareh.ir https://moshaverandaneshjoo.ir https://mosimag.ir https://mozhekhabar.ir https://nicekhabar.ir https://niiaznews.ir https://nilofilm.ir https://nobkhabar.ir https://novintelyazd.ir https://onekhabar.ir https://pedar100news.ir https://rahenoandishe.ir https://rashedkhabar.ir https://realimo.ir https://redkhabar.ir https://rezkhabar.ir https://sahelekhabar.ir https://sajnet.ir https://sepmag.ir https://shabahang-music.ir https://shayanava.ir https://speedakhbar.ir https://techbest100.ir https://technologykhabar.ir https://tehrani-musics.ir https://txcracker.ir https://vipkhabar24.ir https://vstsaz.ir https://webishotak24.ir /*saber*/ https://parsiancnc.ir pbnnews.ir matboatnews.ir sahafinews.ir usmag.ir https://prestigehome.ir https://shahrsazeonline.ir https://i-quiz.ir https://marvik.ir reportdaily.ir sahrahi.ir formolnews.ir sendkhabar.ir newsiato.ir mehrmag.ir tehrannew.ir bedarnews.ir binamag.ir https://psm-valve.ir dednews.ir setkhabar.ir https://nod32tools.ir https://nod32via.ir ehsasnews.ir karbarnews.ir eduseo.ir newses.ir beznews.ir monesnews.ir winnews.ir zegar.ir https://statiscu.ir fixmag.ir https://raft25.ir linkkhabar.ir dismag.ir newsss.ir pbnsaz.ir https://psychologyfile.ir abernews.ir ۸۸news.ir ticktnews.ir mehrnaznews.ir robiato.ir neginmag.ir fedaknews.ir onlineiha.ir https://steel-co.ir https://investinisfahan.ir pbnha.ir khabaribama.ir roliato.ir https://nod32update05.ir almnews.ir https://www.akhbaretrend.ir https://knst.ir https://nvmehost.ir https://besat7.ir khatarnews.ir mobinews.ir grupnews.ir pbnreza.ir https://carcadeh.ir delnews.ir https://hoorclub.ir https://linkpost.ir tehkhabari.ir newssemnan.ir tamananews.ir jorjnews.ir barankhabari.ir amozeshinews.ir https://tarhiranadvertising.ir mahgolnews.ir rubiato.ir https://os22.ir soziato.ir https://lohemandegar.ir bdelnews.ir pbns.ir khabarfaz.ir ۱۸news.ir https://toeica.ir haninews.ir https://qalikarami.ir rumbaran.ir https://kalaghads.ir https://market-onlinee.ir https://azimican.ir atashnews.ir https://mobinashirdel.ir absharkhabar.ir https://www.yastek.ir rahamnews.ir https://markazqom.ir afsharnews.ir atenehnews.ir yasnew.ir hanimag.ir sabakhabari.ir fanoskhabari.ir bayatnews.ir https://powerthesis.ir disnews.ir bedaronline.ir https://kabinwp.ir nilonews.ir https://samimember.ir https://sadeghilib.ir taknaznews.ir formolkhabar.ir https://updateyourbrowser.ir https://free-nod32.ir https://shahgolchat.ir https://www.almaart.ir haftehnews.ir raziato.ir https://mashhadchate.ir https://911251.ir wkhabari.ir nazionline.ir https://02nod32.ir https://paneltp.ir danmag.ir https://mmdfarajzadeh.ir shahrkhabari.ir saber https://separok.ir sitepbn.ir https://hajar7.ir mojalenews.ir khabarestani.ir fixnew.ir salamiha.ir https://dl-it.ir sarenews.ir https://mr-fashion.ir buzzonline.ir newsedu.ir viewnews.ir https://io-oi.ir /*erfan*/ https://uniquedownload.ir https://golshan-chat-room.ir https://ionicode.ir https://buypostfile.ir https://www.best-model.ir https://www.anonews.ir https://alvand-news.ir https://advertisingbook.ir https://adresweb.ir https://algameh.ir https://smweb.ir https://amirkhan6.ir https://backlinkr.ir https://batoote.ir https://beegraph.ir https://bia2prozhe.ir https://blogdownload.ir https://buy-postal-shop.ir https://www.fun4we.ir https://jahromfun.ir https://khavarchat.ir https://korfilm.ir https://linkparsi.ir https://www.game-android.ir https://www.khabarnewss.ir https://stocksnews.ir https://911251.ir https://www.akhbaretrend.ir https://www.almaart.ir https://carcadeh.ir https://hoorclub.ir https://i-quiz.ir https://investinisfahan.ir https://io-oi.ir https://kabinwp.ir https://linkpost.ir https://lohemandegar.ir https://mr-fashion.ir https://paneltp.ir https://prestigehome.ir https://qalikarami.ir https://www.yastek.ir https://02nod32.ir https://free-nod32.ir https://market-onlinee.ir https://nod32tools.ir https://raft25.ir https://dl-it.ir https://nod32via.ir /*alireza*/ FightKickboxing.ir wsde.ir amirhoseinabolfazli.ir Nod32Update1.ir Update-Nod.ir SabaTemplate.ir uoogle.ir CoatingForum.ir Vip-Trader98.ir ghazalehchat.ir afsonchat.ir mohabbatchat.ir pichakchat.ir vibersoft.ir OmegaChat.ir doorooghchat.ir ParsGap.ir AradChat.ir aban-music.ir AgroThesis.ir imdb-movies.ir emengostar125.ir TehranCityFile.ir Full-Thesis.ir ComputerThesis.ir abadanstamp.ir IndustryThesis.ir anisagallery.ir fxscalperx.ir dorhajchat.ir PuyaBlog.ir chatmatiar.ir iran-adviyeh.ir imdb-moviez.ir sentokala.ir chatmahtab.ir newbours.ir WebDesignMonster.ir geodownload.ir narenjriz.ir sstarv.ir estekhdamkomak.ir https://emengostar125.ir https://estekhdamkomak.ir https://iranplasticsurgeon.ir https://miraseirani.ir https://sstarv.ir https://digiblogs.ir https://antalyatournet.ir https://asooweb24.ir https://awat-piano.ir https://azinplastisatis.ir https://best-agahi.ir https://bia-mooz.ir https://ceplus.ir https://chareju.ir https://ceplus.ir https://coffee-akajho.ir https://dbaportal.ir https://donyayeh-zaban.ir https://dr-shafie.ir https://es-services.ir https://eslamshahr-ma.ir https://estarabadnews.ir https://fa-eset.ir https://foritarjome.ir https://gallery-car.ir https://ghazaeigallery.ir https://glasses-rybn.ir https://goto-piano.ir https://highlightbeauty.ir https://ig-home.ir https://ipgconference.ir https://isconference.ir https://koogel.ir https://kyokushins.ir https://mobilemahdis.ir https://mofidtat.ir https://my-piano.ir https://nazaristone.ir https://nikansefile.ir https://noorekarime.ir https://ofoghchat.ir https://oghan.ir https://on-tic.ir https://osatcarton.ir https://patogh-dl.ir https://pelak169.ir https://pianoofficial.ir https://proje-negar.ir https://rasa-piano.ir https://razi-tajhiz.ir https://robbazar.ir https://salam-salamaati.ir https://tabriizmusic.ir https://talebmanshadipoor.ir https://tarheno1.ir https://tehranfurniture.ir https://travel-piano.ir https://villadarbast.ir https://visa-piano.ir https://zojkhob.ir https://zojsalem.ir https://zoudnews.ir /*pouya*/ wsnlab.ir ahanalatnews.ir akhbarparand.ir arpexco.ir gitirenter.ir handystitch.ir infoparand.ir mashaqelnews.ir pouyannews.ir robanabi.ir startupio.ir vanianews.ir vanrenter.ir viananews.ir alamdarnews.ir darichepelastik.ir aminbateny.ir fakhermusic.ir artazweb.ir rainbowpeacock.ir tehran-bricksale.ir sama-tohid.ir upload8.ir uvarzesh.ir rockdl.ir sscloob.ir sadjadio.ir s60nokia.ir roshadownload.ir scipost.ir keryaas.ir jafarfazel.ir chatsoheil.ir nafismusic5.ir printstudio24.ir linkss.ir perespolis6.ir khoozestan-chess.ir kolbeyedownload.ir kermanshahipro.ir istanbulonline.ir hubcity.ir healthcommunications.ir echessschool.ir clockmen-arena.ir buy-internet-postal.ir bia2warez.ir bestsdl.ir bermudasystem.ir basytfilesr.ir cityriazi.ir baharfile.ir bacomputernews.ir artifilek.ir arch-file.ir academicfile.ir shamim-yar.ir tkdnajafabad.ir zdownloadfcr.ir smart-tools-admin.ir vafadownload.ir www.tehransmartschools.ir sellfiledownload.ir sadsoo.ir https://royayebarani.ir/ https://rv3.ir/ https://rv1.ir/ https://psychology-file.ir/ https://razfile.ir/ https://nodijehonline.ir/ https://pars-tools.ir/ https://magazinetime.ir/ https://managefile.ir/ https://hekbook.ir/ https://geologyfile.ir/ https://www.geofile.ir/ https://forushgahfile.ir/ https://www.filemaghale.ir/ https://fileoweb.ir filecheap.ir https://2-poli-technic.ir https://amingifts.ir https://arzansaraye-iran.ir https://homana-nikooei.ir https://gemgem.ir https://zarrindesign.ir https://arazinet.ir https://bazigaranesahne.ir/ https://raadmehr.ir https://astakala.ir/ // farzad https://2cindiet.ir https://adiet.ir https://arydiet.ir https://atkinsshop.ir https://badiet.ir https://behsadiet.ir https://cdiet.ir https://chetorr.ir https://cliksalamat.ir https://clobfit.ir https://dfdiet.ir https://dietcolob.ir https://dietdarmani.ir https://dietforlife.ir https://dietgroups.ir https://dietiic.ir https://dietition.ir https://dietrejim.ir https://dietsalamat.ir https://dietsnews.ir https://dranbaraa.ir https://drbizh.ir https://drrezbiz.ir https://drshadibizhani.ir https://drvitamind.ir https://elmetaghzie.ir https://exirsalamati.ir https://fdiet.ir https://fitaamin.ir https://fitanfood.ir https://fitnesdiet.ir https://foodketo.ir https://gamewake.ir https://ganut.ir https://ghafaridiete.ir https://giahpezeshkan.ir https://gi-si.ir https://gvrt.ir https://happydiet.ir https://healthdiets.ir https://healthsnews.ir https://h-new.ir https://hodafit.ir https://holodiet.ir https://ispmr.ir https://kermanycom.ir https://kermanyy.ir https://rdiet.ir https://ketodietshop.ir https://ketogenicdiets.ir https://ketoshope.ir https://ketozists.ir https://lagharifit.ir https://laghariii.ir https://lemondiet.ir https://limome.ir https://maangdiet.ir https://mdiet.ir https://megig.ir https://mi-xi.ir https://na-hi.ir https://namnakk.ir https://na-se.ir https://newsab.ir https://newshealth.ir https://nildiet.ir https://novinn.ir https://nuteladiet.ir https://nutgeram.ir https://nutricell.ir https://nutri-diet.ir https://nutritionistsnews.ir https://oplasdiet.ir https://parsiandiet.ir https://pcosdiet.ir https://pezeshknew.ir https://realnutrition.ir https://reghim.ir https://regimekhob.ir https://rejimeketo.ir https://rejimkermany.ir https://rezhimdarmani.ir https://rezhimeghazayi.ir https://rezhimesalem.ir https://rezhimlaghar.ir https://sabosdiet.ir https://salamatnew.ir https://sebnews.ir https://sha-min.ir https://sibe-salamati.ir https://storg.ir https://taghziehnew.ir https://taqhzie.ir https://truediet.ir https://wellfitdiet.ir https://xdiet.ir https://zdiet.ir https://zolangdiet.ir https://asooweb.com/

visionvideo.ir toolmakers.ir t-telectric.ir sedayeweb.ir seadoor.ir samabroj.ir saemka.ir orgaweb.ir navidm.ir nanochat.ir mazandaranchess.ir masjed724.ir maktabz.ir linik.ir kiyafile.ir khatte8.ir kh-anbouhsazan.ir hairclear.ir hadishaghighi.ir farhangiankhabar.ir egrighash.ir dothesis.ir diarealeman.ir deltacd.ir dehkademontazeran.ir citymoviez.ir bubto.ir basketcity.ir afzarara.ir afzalgallery.ir 20roid.ir

mahroomarket.ir

tblighat.ir

tblighat.ir