بررسی کامل اواپراتور آلفالاوال

ظرفیت : برخی مبدل های حرارتی ظرفیت انتقال حرارت خوبی دارند و در مقایسه با سایر گزینه های موجود که بازده بالاتر را تضمین می کنند، استفاده از انرژی کمتر است.

تفاوت سوم و مهم در این است که مبدل های صفحه به جای جریان متقاطع جریان بیشتری را برعکس استفاده می کنند ، که اجازه می دهد اختلاف دمای کمتر رویکرد ، تغییرات درجه حرارت بالا و افزایش راندمانها باشد.

مبدل های حرارتی پوسته و لوله، با وجود طول کمتر به دلیل حضور چندین لوله، سطح بزرگتری را برای انتقال حرارت پوشش میدهند.

برای استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال می بایست از سختی گیر و صافی مناسب به منظور بالا بردن طول عمر مفید مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال و باقی تجهیزات موجود درگیر در فرآیند انتقال دما استفاده نمود.

هنگام اندازه گیری مبدل های حرارتی و طراحی شبکه فرآیند ، این زمان کم نیز باید در نظر گرفته شود.

مبدل های حرارتی در دو فرآیند خنک سازی و گرمایش استفاده می شود. عملکرد کولر برای کاهش دما یا خنک سازی فرآورده های روغنی است که از ستون تقسیم، ستون استریپر، مبدل حرارتی یا کندانسور با آب به عنوان محیط خنک کننده و بدون تغییر فاز خارج می شوند.

نتایج این تجزیه و تحلیل به شما کمک خواهد کرد تا مشخص کنید چه نوع مبدل های حرارتی و روشهای خنک سازی متناسب با نیازهای برنامه است.

در بیشتر موارد ، طراحی مبدل های حرارتی به شرکت ها کمک بسیاری می کند تا هزینه های سربار مربوط به خنک کننده الکتریکی ، از جمله هزینه های انرژی و نگهداری را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

با توجه به اینکه تهیه و خرید مبدل حرارتی نیازمند آشنایی با فاز دو سیال و فشار کاری پروژه و نحوه انتقال دمای دو سیال دارد اطلاع دقیق از روش کار و ویژگی های هر مبدل کمک بسیاری در انتخاب و خرید خواهد نمود.

بسیاری از مبدلهای حرارتی در فشارها و دماهای بالا یا با مایعات خطرناک کار می کنند و برای جلوگیری از خطرات پرسنل و قطع سیستم باید مراحل کار کافی را دنبال کرد.

کاربرد دارند و بطور کلی از یک فریم با تعدادی صفحه های نازک تشکیل شده اند این صفحات با سطح های موج دار یا چین داری که دارند جریان سیال گرم را از سیال سرد جدا می کنند.

از مبدل حرارتی صفحه ای جوشی بیشتر در سیستم های گرمایشی (از کف)، تامین آب گرم مصرفی ساختمان ها و گرمایش استخر و .. استفاده می شود.

همچنین از مبدل های صفحه ای برای گرمایش آب استخر نیز میتوان استفاده کرد اما نکته مهمی که هنگام نصب این مبدل ها در استخر باید رعایت شود این است که باید بین فیلتر تصفیه و تجهیزات ضدعفونی مانند کلر زن قرار بگیرد.

استفاده کرد و همچنین در ساخت پوسته به دلیل اینکه ما نیاز داریم انتقال حرارت در پایین ترین میزان و فشار کاری در بالاترین میزان ممکن باشد از فولاد ضد زنگ استفاده می کنیم و اگر بخواهیم میزان ظرفیت حرارتی را در یک مبدل حرارتی افزایش دهیم می توانیم از لوله های پره دار استفاده کنیم البته بدیهی می باشد که استفاده از این نوع لوله ها باعث بالا رفتن هزینه ساخت میشود.

وقتی که معیار اصلی ما در انتخاب مبدل های حرارتی تحمل خوردگی بالا باشد مناسبترین گزینه مبدل حرارتی صفحه ای می باشد زیرا برگ برنده ی این مبدل در ساخت صفحات آن از مواد با تحمل خوردگی بسیار بالا میباشد و به عنوان مثال از موارد بسیار مهم استفاده این مبدل حرارتی میتوان به سیستم خنک کن مرکزی که از آب دریا به عنوان چاه گرمایی استفاده میکند ، اشاره کرد.

این بنیانگذار شرکت APV ، جناب آقای دکتر ریچارد سیلیگمن، بود که در سال 1923، اولین پلیت و قاب مبدل حرارتی صفحه ای را بصورت تجاری ساخت.

اتصالات به کار رفته در مبدل همگی از فولاد ضد زنگ مقاوم به اسید ساخته شدهاند. آنها بطور خاص برای کار در برنامه های تهویه مطبوع و تبرید به عنوان تبخیر کننده و کندانسور در چیلرها و پمپ های حرارتی طراحی شده اند.اگر نیاز به تهیه مبدل حرارتی دارید میتوانید با شرکت سلام سرما تماس حاصل نمایید.

مبدل حرارتی نه تنها باید از پارامترهای عملیاتی منحصر به فرد برنامه برخوردار باشد ، بلکه باید به راحتی در فضای فیزیکی اختصاص یافته برای آن قرار گیرد و بازده خنک کننده مطلوب را در آن فضا ارائه دهد.

جوشکاری صفحه های مبدل حرارتی برگه ای آلفالاوال سبک CBH16-25H در موقعیت خلاء انجام گرفته که منجر استحکام آن در فشار و دمای عملیاتی بالا گردیده و همینطور قابلیت و امکان رابطه دو شیت متوازن در هزاران نقطه و ارتقاء چشمگیر راندمان کارایی مبدل را مهیا میاورد.

تمامی مبدل های صفحه ای آلفالاول مدل آلفاچیل آزمایش نشت توسط هلیوم و یک طیف سنج هلیومی را پشت سر می گذرانند.

با استفاده از پرس هیدرولیکی 40000 تن تمامی صفحات مبدل های حرارتی فقط و فقط با پرس کردن ساخته می شوند.

ونداد تجهیز یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر است که تمامی اطلاعات مبدل های حرارتی در آن قرار داده شده است.

این مبدلها بر اساس تعداد پاس پوسته و لوله انواع متفاوتی دارند و مهم ترین نوع آن دارای یک پاس لوله و یک پاس پوسته می باشد.

4- کاهش چشمگیر رسوب گذاری بر روی سطوح انتقال حرارت : باید توجه داشت که در صورت استفاده از مبدل های حرارتی ، رسوب گیری که یکی از عوامل اصلی افت بازده سیستم های حرارت مرکزی می باشد ، کاهش می یابد.

امروزه در سراسر دنیا کارخانه های زیادی هستند که بر حسب نیاز مشتری ها و تحت استانداردهای بین المللی دستگاه هایی تحت عنوان مبدل حرارتی تولید می کنند.

مبدلهای حرارتی صفحه ای و قاب واشر (GPHE) انتقال حرارت کارآمد را در کندانسور صفحه ای آلفالاوال تجهیزات جمع و جور با ردپای کوچک – بسیار کوچکتر و کارآمدتر از مبدلهای حرارتی پوسته و لوله فراهم می کنند.

از پرکاربردترین مدل های مبدل حرارتی نوع صفحه ای آن است که بصورت کلی از تعدادی صفحه تشکیل شده اند که سیال های موجود به صورت یک در میان بین این صفحات قرار گرفته اند و در گوشه ی این صفحات سوراخ هایی وجود دارد که سیال ها را از مبدا ورودی به داخل صفحات منتقل می کند و در بین صفحات نازک مبدل انتقال حرارت از سیال گرم تر به سیال سرد تر صورت می گیرد و در نهایت هر دو از سوراخ های موجود در سمت دیگر مبدل حرارتی صفحه ای خارج می شوند ساختار کلی این مبدل ها از صفحات ثابت ، صفحات فشار دهنده ، صفحات انتقال حرارت با مجاری ورودی و خروجی و کانکشن ها تشکیل شده است و به طور کلی این نوع مبدلها معمولا به دو دسته (جوشی) و (واشری) تقسیم می شوند.

مبدل حرارتی در واقع دستگاهی است که یک مایع در آن گردش دارد و از طریق سیم پیچ رادیاتور جریان می یابد و هوا از کنار سیم پیچ ها عبور می کند که باعث خنک شدن مایع خنک کننده و گرم شدن هوای ورودی می شود.

محیط خنک کننده از تاسیساتی مانند خنک کننده آب یا هوا (بدون تغییر فاز) استفاده می شود. در این مبدل حرارتی بخار گرم درون لوله هایی که بطور افقی کنار هم قرار گرفته اند پخش می شود و جداره بیرونی لوله ها به پره مجهز می باشد تا سطح انتقال حرارت بین سیال داخل لوله و هوای خنک بیشتر شود.

در گوشه های پلیت ها سوراخ هایی وجود دارد که سبب می شوند مایع گرم و سرد در کانال های معین جاری شوند؛ بنابراین ورق ها (پلیت ها) همیشه از یک طرف در تماس مایع سرد و از طرف دیگر در تماس با مایع گرم قرار دارند.

یک طرف جریان یک سیال است که بدون تغییر فاز سرد می شود. مقاوم هستند. واشرها در دو نوع چسبدار و بدون چسب تولید می شوند.

اتصال یکپارچه به قسمت ریکاوری بدون نیاز به لوله کشی خارجی اضافی. در ساعات پیک مصرف منابع دوجداره و مسی، آب گرم را به اتمام نرسانید، زیرا مدت زمان زیادی برای تامین مجدد آب گرم با دمای مطلوب مورد نیاز است.

این کانال ها مسیر سیال سرد و گرم به صورت یک در میان می باشد که دارای راندمان بسیار زیادی در انتقال گرما بین دو سیال می باشد.

در این مبدل برای کاهش دمای سیستم سرمایش، هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و انتقال حرارت با ماده مبرد صورت میگیرد.

مبدل حرارتی، یک سیستم مورد استفاده برای انتقال حرارت بین دو یا چند مایع است. تجهیزات مورد استفاده برای کاهش دمای بخار به دمای مایع با گذاشتن گرما به مایع دیگر یکی از جریانات بخار است که باید متراکم شود، معمولاً بخار از بالای ستون تقطیر یا تقسیم می شود.

سیال داخل لوله ها در جهت مخالف و یا هم جهت با جریان سیال داخل پوسته می باشند و معمولا سیال داخل پوسته بخار داغ بوده و مایع نیز در داخل لوله ها جریان دارد.

با تشکر از اعتماد شما، فروشگاه اینترنتی بامین تهویه با ارائه ی تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال را جهت مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است.

مبدل حرارتی صفحهای با داشتن مشخصات خاصی که به آن ها اشاره شد مانند تعمیر و نگهداری آسان و تمیز کاری بسیار راحت ، به طور گسترده ای در صنایع غذایی کاربرد دارند و حتی کاربرد آن ها تا صنایع خودروسازی نیز گسترش یافته است.

این سیستم برای محصولات دیگر که دمای کاری بالا تا 210 درجه سانتی گراد دارند، کارایی دارد. این نوع مبدل ها معمولا روی یک سطح با ارتفاع از زمین نصب می شوند تا قابلیت انتقال هوا میسر باشد. This content has been done  by GSA Content G en​erat or D᠎em​ov​ersion​!

مبدل حرارتی پره ای یا هوا خنک در واقع دستگاه های مبادله کننده حرارتی هستند که سیال موجود در آنها بوسیله جریان هوا خنک می شود.

جنس صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال از استنلس استیل ۳۱۶ l می باشد. سیستم مهر و موم شده (sealing) منحصر به فرد Alfa Laval RefTight آب بندی طولانی مدت بین کانال های جوش خورده را تضمین می کند.

واشرها به عنوان مهر و موم بین صفحات عمل می کنند. ابعاد مبدل حرارتی: برخی مبدل ها فضای کمتری را استفاده می کنند که آنها را برای خرید مناسب می کند.

آنها مقدار مشابهی از گرما را با اشغال فضای کمتری انتقال می دهند. با توجه به طراحی کم حجم مبدل های حرارتی ما، میزان متریال مصرف شده کاهش می یابد، و متریال کمتری برای بازیافت وجود خواهد داشت.

مواد EPDM نیز لاستیک پروپیلن اتیلن نامیده می شود. سیستم­های تولیدی شرکت آلفالاوال در صنعت غذا، به تولید محصولات غذایی با ویژگیهای بهداشتی مناسب کمک زیادی می­کند و همچنین سیستم شستشو به صورت سرخود (CIP) موثر وکارآمدی را برای تجهیزات و پروسه خط تولید مواد غذایی فراهم میکند.

مواد افزودنی شیمیایی همچنین می توانند از رسوب ذرات جلوگیری کنند و ممکن است وسیله ای مقرون به صرفه برای جلوگیری از رسوب باشد.

مبدل های حرارتی معمولاً توسط کدهای صنعتی مانند آنهایی که ANSI و TEMA تنظیم می کنند ، تنظیم می شوند.

برای حداکثر مقاومت در برابر فشار کاری پیروی می کنند. طراحی منحصر به فرد مقاومت مبدل حرارتی را در برابر افزایش آشفتگی بالا برده و منجر به افزایش ضریب انتقال حرارت می شود.

تلاطم جریان زیاد بین صفحات منجر به انتقال حرارت و افت فشار بیشتر می شود. معمولا این مبدل ها بیشتر برای سیال های گاز-گاز و یا مایع-گاز کاربرد دارند که بیشتر در صنایع تبرید استفاده میشوند.

انتخاب مبدل های حرارتی برای بیشترین نیازهای خنک کننده الکتریکی به روشی عادی برای شرکت های طیف وسیعی از صنایع تبدیل شده است. Th᠎is ​po​st h᠎as been c reated with the help of G​SA C ontent  G​en​er ator D emoversi​on !

مبدل حرارتی در واقع در صنایع مختلف استفاده می شود و به طورکلی در گرمایش فضا ، تهویه مطبوع ، نیروگاه ها ، کارخانه های شیمیایی ، پتروشیمی ، پالایشگاه های نفت ، پالایشگاه گاز طبیعی ، و محیط های درمانی و فاضلاب استفاده می شود.

لذا اگر بخواهید در پروژه از مبدل حرارتی استفاده کنید می توانید با استفاده از کاتالوگ و دفترچه راهنما اقدام به نصب و راه اندازی نمایید.

و اگر به عنوان اواپراتور استفاده می شوند اتصال مبرد باید به سمت چپ و پایین دستگاه متصل شود. در این مبدلها صفحات موجود با جوش به همدیگر متصل شده اند.

طراحی بصورتی که در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال فشار کار حداکثر ۲۰ بار می باشد.

برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار آلفالاوال، بریز پلیت های آلفالاوال یا مبدل های جوشی آلفالاوال، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های آلفالاوال اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

چنانچه مدل خاصی مدنظرتان است و برای پروژه خاص می خواهید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید و سوالات خود را با کارشناسان ونداد تجهیز در میان بگذارید.

در صورتی که برای نصب مبدل حرارتی دچار مشکل شدید می توانید با ونداد تجهیز تماس گرفته و از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

محصولات ما نیاز به تعمیرونگهداری و خدمات وپشتیبانی را به حداقل خواهد رساند و درطول تولید، بیشترین آپتایم را به شما خواهد داد.

BPHE های ما در مقایسه با سایر فناوری ها بسیار جمع و جور هستند. مبدلهای حرارتی صفحه واشر ممکن است استاندارد صنعت برای وظایف عمومی گرمایش و سرمایش باشد ، اما فناوری داخل GPHE بسیار استاندارد نیست.

طراحی صفحات موجدار با تهیه یک سطح کل بزرگ اما فشرده که از طریق آن می توان گرما را از یک مایع یا گاز به مایع دیگر رساند ، انتقال گرما را بهینه می کند.

این امر اتلاف حرارتی را به حداقل می رساند. طراحی استاندارد مبدل حرارتی صفحه شامل یک بسته از صفحات فلزی موج دار با سوراخ برای عبور دو مایعات است که انتقال گرما بین آنها انجام می شود.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://abpaak.ir https://afzoonehkhabar.ir https://ahangaryan-webdesigner.ir https://akhbar-best.ir https://anzalkhabar.ir https://appnaghd.ir https://arasevent.ir https://ardabil-volleyball.ir https://arvandkhabar.ir https://ashian-music.ir https://asoodehkhabar.ir https://barsavasenator.ir https://behhnews.ir https://behimo.ir https://behradkhabar24.ir https://behseo7.ir https://benikhabar.ir https://bestnews20.ir https://big24khabar.ir https://bobkhabar.ir https://dangkurmanj.ir https://earthcafe.ir https://facebooka.ir https://far30musical.ir https://farsqalam.ir https://fastestnews.ir https://favseo.ir https://ganjelearn.ir https://goalkhabar.ir https://hamoonkhabar.ir https://hanikhabar.ir https://healthbartar.ir https://kavehkhabar.ir https://learning-mag.ir https://magimo.ir https://mahnamehtarbiat.ir https://majour2018.ir https://mantomazhan.ir https://marvo-tech.ir https://mehr-a.ir https://meloakhbar.ir https://minifeed.ir https://mmt2016.ir https://mobl-wood.ir https://modernkhabar.ir https://mortezahezareh.ir https://moshaverandaneshjoo.ir https://mosimag.ir https://mozhekhabar.ir https://nicekhabar.ir https://niiaznews.ir https://nilofilm.ir https://nobkhabar.ir https://novintelyazd.ir https://onekhabar.ir https://pedar100news.ir https://rahenoandishe.ir https://rashedkhabar.ir https://realimo.ir https://redkhabar.ir https://rezkhabar.ir https://sahelekhabar.ir https://sajnet.ir https://sepmag.ir https://shabahang-music.ir https://shayanava.ir https://speedakhbar.ir https://techbest100.ir https://technologykhabar.ir https://tehrani-musics.ir https://txcracker.ir https://vipkhabar24.ir https://vstsaz.ir https://webishotak24.ir /*saber*/ https://parsiancnc.ir pbnnews.ir matboatnews.ir sahafinews.ir usmag.ir https://prestigehome.ir https://shahrsazeonline.ir https://i-quiz.ir https://marvik.ir reportdaily.ir sahrahi.ir formolnews.ir sendkhabar.ir newsiato.ir mehrmag.ir tehrannew.ir bedarnews.ir binamag.ir https://psm-valve.ir dednews.ir setkhabar.ir https://nod32tools.ir https://nod32via.ir ehsasnews.ir karbarnews.ir eduseo.ir newses.ir beznews.ir monesnews.ir winnews.ir zegar.ir https://statiscu.ir fixmag.ir https://raft25.ir linkkhabar.ir dismag.ir newsss.ir pbnsaz.ir https://psychologyfile.ir abernews.ir ۸۸news.ir ticktnews.ir mehrnaznews.ir robiato.ir neginmag.ir fedaknews.ir onlineiha.ir https://steel-co.ir https://investinisfahan.ir pbnha.ir khabaribama.ir roliato.ir https://nod32update05.ir almnews.ir https://www.akhbaretrend.ir https://knst.ir https://nvmehost.ir https://besat7.ir khatarnews.ir mobinews.ir grupnews.ir pbnreza.ir https://carcadeh.ir delnews.ir https://hoorclub.ir https://linkpost.ir tehkhabari.ir newssemnan.ir tamananews.ir jorjnews.ir barankhabari.ir amozeshinews.ir https://tarhiranadvertising.ir mahgolnews.ir rubiato.ir https://os22.ir soziato.ir https://lohemandegar.ir bdelnews.ir pbns.ir khabarfaz.ir ۱۸news.ir https://toeica.ir haninews.ir https://qalikarami.ir rumbaran.ir https://kalaghads.ir https://market-onlinee.ir https://azimican.ir atashnews.ir https://mobinashirdel.ir absharkhabar.ir https://www.yastek.ir rahamnews.ir https://markazqom.ir afsharnews.ir atenehnews.ir yasnew.ir hanimag.ir sabakhabari.ir fanoskhabari.ir bayatnews.ir https://powerthesis.ir disnews.ir bedaronline.ir https://kabinwp.ir nilonews.ir https://samimember.ir https://sadeghilib.ir taknaznews.ir formolkhabar.ir https://updateyourbrowser.ir https://free-nod32.ir https://shahgolchat.ir https://www.almaart.ir haftehnews.ir raziato.ir https://mashhadchate.ir https://911251.ir wkhabari.ir nazionline.ir https://02nod32.ir https://paneltp.ir danmag.ir https://mmdfarajzadeh.ir shahrkhabari.ir saber https://separok.ir sitepbn.ir https://hajar7.ir mojalenews.ir khabarestani.ir fixnew.ir salamiha.ir https://dl-it.ir sarenews.ir https://mr-fashion.ir buzzonline.ir newsedu.ir viewnews.ir https://io-oi.ir /*erfan*/ https://uniquedownload.ir https://golshan-chat-room.ir https://ionicode.ir https://buypostfile.ir https://www.best-model.ir https://www.anonews.ir https://alvand-news.ir https://advertisingbook.ir https://adresweb.ir https://algameh.ir https://smweb.ir https://amirkhan6.ir https://backlinkr.ir https://batoote.ir https://beegraph.ir https://bia2prozhe.ir https://blogdownload.ir https://buy-postal-shop.ir https://www.fun4we.ir https://jahromfun.ir https://khavarchat.ir https://korfilm.ir https://linkparsi.ir https://www.game-android.ir https://www.khabarnewss.ir https://stocksnews.ir https://911251.ir https://www.akhbaretrend.ir https://www.almaart.ir https://carcadeh.ir https://hoorclub.ir https://i-quiz.ir https://investinisfahan.ir https://io-oi.ir https://kabinwp.ir https://linkpost.ir https://lohemandegar.ir https://mr-fashion.ir https://paneltp.ir https://prestigehome.ir https://qalikarami.ir https://www.yastek.ir https://02nod32.ir https://free-nod32.ir https://market-onlinee.ir https://nod32tools.ir https://raft25.ir https://dl-it.ir https://nod32via.ir /*alireza*/ FightKickboxing.ir wsde.ir amirhoseinabolfazli.ir Nod32Update1.ir Update-Nod.ir SabaTemplate.ir uoogle.ir CoatingForum.ir Vip-Trader98.ir ghazalehchat.ir afsonchat.ir mohabbatchat.ir pichakchat.ir vibersoft.ir OmegaChat.ir doorooghchat.ir ParsGap.ir AradChat.ir aban-music.ir AgroThesis.ir imdb-movies.ir emengostar125.ir TehranCityFile.ir Full-Thesis.ir ComputerThesis.ir abadanstamp.ir IndustryThesis.ir anisagallery.ir fxscalperx.ir dorhajchat.ir PuyaBlog.ir chatmatiar.ir iran-adviyeh.ir imdb-moviez.ir sentokala.ir chatmahtab.ir newbours.ir WebDesignMonster.ir geodownload.ir narenjriz.ir sstarv.ir estekhdamkomak.ir https://emengostar125.ir https://estekhdamkomak.ir https://iranplasticsurgeon.ir https://miraseirani.ir https://sstarv.ir https://digiblogs.ir https://antalyatournet.ir https://asooweb24.ir https://awat-piano.ir https://azinplastisatis.ir https://best-agahi.ir https://bia-mooz.ir https://ceplus.ir https://chareju.ir https://ceplus.ir https://coffee-akajho.ir https://dbaportal.ir https://donyayeh-zaban.ir https://dr-shafie.ir https://es-services.ir https://eslamshahr-ma.ir https://estarabadnews.ir https://fa-eset.ir https://foritarjome.ir https://gallery-car.ir https://ghazaeigallery.ir https://glasses-rybn.ir https://goto-piano.ir https://highlightbeauty.ir https://ig-home.ir https://ipgconference.ir https://isconference.ir https://koogel.ir https://kyokushins.ir https://mobilemahdis.ir https://mofidtat.ir https://my-piano.ir https://nazaristone.ir https://nikansefile.ir https://noorekarime.ir https://ofoghchat.ir https://oghan.ir https://on-tic.ir https://osatcarton.ir https://patogh-dl.ir https://pelak169.ir https://pianoofficial.ir https://proje-negar.ir https://rasa-piano.ir https://razi-tajhiz.ir https://robbazar.ir https://salam-salamaati.ir https://tabriizmusic.ir https://talebmanshadipoor.ir https://tarheno1.ir https://tehranfurniture.ir https://travel-piano.ir https://villadarbast.ir https://visa-piano.ir https://zojkhob.ir https://zojsalem.ir https://zoudnews.ir /*pouya*/ wsnlab.ir ahanalatnews.ir akhbarparand.ir arpexco.ir gitirenter.ir handystitch.ir infoparand.ir mashaqelnews.ir pouyannews.ir robanabi.ir startupio.ir vanianews.ir vanrenter.ir viananews.ir alamdarnews.ir darichepelastik.ir aminbateny.ir fakhermusic.ir artazweb.ir rainbowpeacock.ir tehran-bricksale.ir sama-tohid.ir upload8.ir uvarzesh.ir rockdl.ir sscloob.ir sadjadio.ir s60nokia.ir roshadownload.ir scipost.ir keryaas.ir jafarfazel.ir chatsoheil.ir nafismusic5.ir printstudio24.ir linkss.ir perespolis6.ir khoozestan-chess.ir kolbeyedownload.ir kermanshahipro.ir istanbulonline.ir hubcity.ir healthcommunications.ir echessschool.ir clockmen-arena.ir buy-internet-postal.ir bia2warez.ir bestsdl.ir bermudasystem.ir basytfilesr.ir cityriazi.ir baharfile.ir bacomputernews.ir artifilek.ir arch-file.ir academicfile.ir shamim-yar.ir tkdnajafabad.ir zdownloadfcr.ir smart-tools-admin.ir vafadownload.ir www.tehransmartschools.ir sellfiledownload.ir sadsoo.ir https://royayebarani.ir/ https://rv3.ir/ https://rv1.ir/ https://psychology-file.ir/ https://razfile.ir/ https://nodijehonline.ir/ https://pars-tools.ir/ https://magazinetime.ir/ https://managefile.ir/ https://hekbook.ir/ https://geologyfile.ir/ https://www.geofile.ir/ https://forushgahfile.ir/ https://www.filemaghale.ir/ https://fileoweb.ir filecheap.ir https://2-poli-technic.ir https://amingifts.ir https://arzansaraye-iran.ir https://homana-nikooei.ir https://gemgem.ir https://zarrindesign.ir https://arazinet.ir https://bazigaranesahne.ir/ https://raadmehr.ir https://astakala.ir/ // farzad https://2cindiet.ir https://adiet.ir https://arydiet.ir https://atkinsshop.ir https://badiet.ir https://behsadiet.ir https://cdiet.ir https://chetorr.ir https://cliksalamat.ir https://clobfit.ir https://dfdiet.ir https://dietcolob.ir https://dietdarmani.ir https://dietforlife.ir https://dietgroups.ir https://dietiic.ir https://dietition.ir https://dietrejim.ir https://dietsalamat.ir https://dietsnews.ir https://dranbaraa.ir https://drbizh.ir https://drrezbiz.ir https://drshadibizhani.ir https://drvitamind.ir https://elmetaghzie.ir https://exirsalamati.ir https://fdiet.ir https://fitaamin.ir https://fitanfood.ir https://fitnesdiet.ir https://foodketo.ir https://gamewake.ir https://ganut.ir https://ghafaridiete.ir https://giahpezeshkan.ir https://gi-si.ir https://gvrt.ir https://happydiet.ir https://healthdiets.ir https://healthsnews.ir https://h-new.ir https://hodafit.ir https://holodiet.ir https://ispmr.ir https://kermanycom.ir https://kermanyy.ir https://rdiet.ir https://ketodietshop.ir https://ketogenicdiets.ir https://ketoshope.ir https://ketozists.ir https://lagharifit.ir https://laghariii.ir https://lemondiet.ir https://limome.ir https://maangdiet.ir https://mdiet.ir https://megig.ir https://mi-xi.ir https://na-hi.ir https://namnakk.ir https://na-se.ir https://newsab.ir https://newshealth.ir https://nildiet.ir https://novinn.ir https://nuteladiet.ir https://nutgeram.ir https://nutricell.ir https://nutri-diet.ir https://nutritionistsnews.ir https://oplasdiet.ir https://parsiandiet.ir https://pcosdiet.ir https://pezeshknew.ir https://realnutrition.ir https://reghim.ir https://regimekhob.ir https://rejimeketo.ir https://rejimkermany.ir https://rezhimdarmani.ir https://rezhimeghazayi.ir https://rezhimesalem.ir https://rezhimlaghar.ir https://sabosdiet.ir https://salamatnew.ir https://sebnews.ir https://sha-min.ir https://sibe-salamati.ir https://storg.ir https://taghziehnew.ir https://taqhzie.ir https://truediet.ir https://wellfitdiet.ir https://xdiet.ir https://zdiet.ir https://zolangdiet.ir https://asooweb.com/

visionvideo.ir toolmakers.ir t-telectric.ir sedayeweb.ir seadoor.ir samabroj.ir saemka.ir orgaweb.ir navidm.ir nanochat.ir mazandaranchess.ir masjed724.ir maktabz.ir linik.ir kiyafile.ir khatte8.ir kh-anbouhsazan.ir hairclear.ir hadishaghighi.ir farhangiankhabar.ir egrighash.ir dothesis.ir diarealeman.ir deltacd.ir dehkademontazeran.ir citymoviez.ir bubto.ir basketcity.ir afzarara.ir afzalgallery.ir 20roid.ir

mahroomarket.ir

tblighat.ir

tblighat.ir